Trafik Tabelaları İsimleri

Trafik Tabelaları İsimleri

Trafik tabelaları isimleri No1Reklam yol işaretleri başta olmak üzere araç ve yaya trafiği için gerekli malzemeleri üretiyoruz. Bu sektör için geliştirilen yenilikçi çözümler sayesinde tecrübemizi arttırıyoruz.

Akşam, gece ve dört mevsim dayanıklı, kaliteli ürünlerde pazar lideriyiz. Her Logoyu, Logonun rengi vb. kullanım amacına göre tabelalar yapıyoruz. Sokaktaki araç ve yayaların hareketi düzgün olmalıdır. Bu durumda, belirli kurallar veya bayraklar gereklidir.

Sistematik, yüksek kalite, uygun fiyat ve sevkiyat kolaylığı sağlayan çözümler sunarak sipariş devamlılığını da sağlamaktayız. Ülke çapında popüler; sürücü ve yaya güvenliğini sağlayan ürünlerle yetinmiyor, dünyada kullanılan yenilikleri takip ediyoruz.

Trafik Tabelaları İsimleri

Yollardaki araç sayısı her geçen gün artıyor. Bu nedenle sürücülerin kısıtlı fiziki koşullarda kaza, karışıklık ve trafikten kaçınmak için kontrollü hareket etmesi, gerekli uyarıları yapması gerekiyor. Bunu en etkili şekilde yapan uyarı levhaları ise yol levhalarıdır.

Sürücülerin tüm yol işaretlerini ve anlamlarını bilmesi beklenmektedir . Çoğu yol işaretleri ve isimleri sürücü kurslarında sürücü adaylarına öğretilir.

Ehliyet sınavlarında trafik ve yolcu güvenliği açısından önemli olan yol işaretleri ve anlamları da sorulur. Tüm bu uygulamalar sürücülerin trafikte daha güvenli hareket edebilmeleri için yapılsa da yayalar ve yolcular da bu bilgilerle genel trafik örüntüsü içinde kalmalıdır.

Trafik Tabelaları Hangi Malzemelerden Üretilir?

Trafik Bilgi Levhaları Trafik akışında kullanılan bu levhalar dayanıklı malzemeden yapılmalıdır. Çünkü darbe, darbe, güneş, kar, buz vb. Hava koşullarına çatlamadan veya solmadan hayatta kalmalıdır. Üretimde kullanılan dayanıklı malzemeler ve özellikleri şu şekildedir;

 • Müstakil Yol Levhası: PVC esaslı malzemeden imal edilmiş olup, düzgün yüzeye sahiptir. Bu nedenle müşterilerimize nakliye ve ulaşımda konfor sunmaktadır. İzlerin düz bir yüzeyde görülmesi kolaydır.
 • PVC Trafik Levhası: esnek, hafif, ideal kalınlıkta imal edilmiştir. Zorlu koşullarda yüksek dayanıklılığa sahiptir.
 • Manyetik Yol İşareti: Mobil ortamda kolayca değiştirilebilmesi için mıknatısla yapılmıştır.
 • Metal ve Teneke Yol Levhası: kalın metal malzemelerden yapılmıştır. Fırtına, hortum gibi kuvvetli rüzgârların görüldüğü ortamlarda kullanılır.
 • Polikarbon Yol Levhası: Adını yapıldığı malzemeden alır. Her koşulda rahatlıkla kullanılabilir. Yol işaretlerinin amaç ve yararları Yol işaretlerinin amaç ve yararları, ancak uygun standartlarda üretildiklerinde sağlanır. No1Reklam üretim sürecini kalite standartları ve otoriteler tarafından belirlenmiş ölçütlere göre gerçekleştirmektedir.

Ana yol, tali yol, patika, geçici okul, köprü vb. Zaman zaman düzenli trafik sağlar.

Görünen veya görünmeyen kazaların oluşmasını engeller. Sürücü ve yayaların yanı sıra diğer canlılar (hayvanlar, ağaçlar) da güvende. Hem sürücüyü hem de yayayı yoldaki mevcut durum hakkında bilgilendirir. İşaretler net ve ayırt edilebilir olmalıdır. Karanlıkta bile ayırt edilebilir olmalıdır.

Yol işaretleri satın almadan önce daha fazla bilgi için destek ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

Telefon İletişim
Soru Cevap
En yaygın trafik kontrol işaretleri

En yaygın trafik kontrol işaretleri şerit, dur, yol ve hız sınırı işaretleridir. Yol levhası Bilgi tabelaları, yol tabelası gruplarının en aktif olanlarıdır. Sürücüleri yol ve çevredeki topluluklar hakkında bilgilendirmek için tasarlanan bu işaretler, genellikle navigasyon görevi görür ve sürücülerin yanlış yöne gitmesini engeller.
Bu grup aynı zamanda kare yol işaretleri ve anlamlarını da içerir. Toplam 112 adet yön levhası arasında ayrıca mahalle sınırı, meskûn mahal ve şerit kısıtlama levhaları da bulunuyor.
Dur işaretleri ve park işaretleri diğer şeylerin yanı sıra trafiğin sorunsuz olmasını sağlayan ve uygun olmayan park uygulamalarını engelleyen dur işaretleri ve park işaretleri, şehirde düzeni sağlamak için önemlidir. Oldukça az olan bu işaretlerden en yaygın olanı park edilmez, dur ve park edilmez gibi işaretlerdir. Yatay işaretleme Trafikte bir işaret olarak değil, bir dönüm noktası olarak kabul edilen yatay işaretleme sembolü, yollar, araçlar ve yollar hakkında bilgi verir.
Bu kategori yaya geçitlerini, bisiklet yollarını ve şeritleri içerir. Yeni standart yol işaretleri Bu kategori, yol işareti grubuna son zamanlarda eklenen işaretleri içerir. Sürücüleri ve yayaları yoldaki potansiyel tehlikeye karşı uyaran yeni standart yol işaretleri arasında örneğin; trafik sıkışıklığı, tramvay durakları ve elektronik trafik yönetimi.

Galeri

Trafik Tabelaları ve Anlamları

Köyün en ücra yollarında bile yol güvenliğini sağlayan yol işaretleri bulunsa da kısa şehir gezilerinde onlarca yol işaretiyle karşılaşacaksınız.

Farklı şekil ve renkte sürücülerin karşısına çıkan her sembol, farklı bir anlam taşıyor. Karayolları tarafından altı farklı kategoriye ayrılan yol işaretlerinin anlamları şu şekildedir: Üçgen yol işaretleri ve ne anlama geldikleriyle ilgileniyorsanız, uyarı levhalarına bakmanız yeterlidir.

Çoğu üçgen levhalardan oluşmaktadır, en yaygın olanları sağa dönüş, sola dönüş, çukurlu yol, patika ve okul geçididir. Trafik kontrol levhaları Adından da anlaşılacağı üzere trafikte düzeni sağlamak için kullanılan trafik kontrol levhaları, sürücüleri bilgilendirme amaçlıdır. Liderler arasında bir iletişim aracı görevi gören bu işaretlerden 69 tane var. Mavi trafik işaretlerini ve anlamlarını düşünürseniz, trafik işaretlerinin çoğunu bulacaksınız.

Trafik İşaretlerinin Anlamları

Trafik kurallarının ve gerekliliklerinin uygulanmasında önemli rol oynayan trafik işaretlerine uyulmalıdır. O halde yol işaretlerini ve anlamlarını biliyor muyuz? Yol işaretlerinin anlamı nedir?

Trafik işaretleri trafik uyarı işaretleri, trafik güvenliğini sağlamanın en önemli ön koşullarından biridir. Yol işaretleri ne anlama gelir, sağlıklı bir yolculuğun başlangıcı ve trafik kurallarına uyma nedir?

Yol işaretleri ve anlamları her sürücü ve sürücü adayının dikkat etmesi ve bilmesi gereken önemli bir detaydır. Trafik işaretleri Trafik işaretleri; Uyarı levhaları, Trafik düzenleme levhaları, Bilgi levhaları, Dur ve Park levhaları, Yatay levhalar, Yeni standart trafik levhaları olmak üzere 6 farklı kategoriye ayrılmıştır. Bazı yol işaretleri tehlikeye karşı uyarırken, bazı yol işaretleri potansiyel tehlikelere karşı uyarır.

Peki, yine birbirinden farklı olan bu yol işaretleri ve trafik işaretlerinin anlamları
 • Trafik işaretlerinin anlamları Uyarı levhaları
 • Trafik kontrol levhaları
 • Bilgilendirme levhaları
 • Dur ve Park levhaları
 • Yatay levhalar
 • Yeni standart trafik levhaları

gibi birkaç grup ‘te ele alınan trafik levhalarının içeriklerine tek tek bakalım. Uyarı işaretleri Yolda genellikle yolun durumu hakkında bilgi; Dönüşler, kavşaklar ve yol çalışmaları gibi bilgileri içeren trafik işaretleri “Uyarı işaretleri” başlığı altında toplanmıştır. Bu trafik işaretleri T harfi ile başlar. Sağda tehlikeli viraj (T-1a): Yolun sağ tarafında tehlikeli bir viraj olduğunu ve yavaş gitmeniz gerektiğini belirtir.

Telefon İletişim

Trafik işaretlerinin anlamları

Tehlikeli sola dönüşler: Bildirildiğine göre birden fazla sürekli tehlikeli sola dönüş yolun kenarı hazır olmalısın.

Trafik Kuralları İşaretleri: Diğer önemli yol işaretleri ve trafik kuralları işaretleri. Öncelik gerektiren trafik kontrol işaretleri, bir yasaklama veya kısıtlamaya işaret eden trafik kontrol işaretleri, trafik kontrol levhalarının açıklamaları ve görevleri açıklayan panolar.

Diğer birincil yol işaretleri ve anlamları aşağıdaki resimde gösterilmektedir.

Yasaklama veya kısıtlamaları bildiren trafik işaretleri ve yükümlülükleri açıklayan trafik işaretleri

Trafik işaretleri Yol güvenliği açısından önemli olan bir diğer trafik işareti trafik işaretleridir. Bu yol işaretleri, yol boyunca kasabaları ve diğer noktaları gösterir. Bu trafik bilgi levhaları yol kenarında veya ana panoda bulunur.

Kısaca “B” harfi ile kodlanmıştır. Park ve park işaretleri Yol üzerindeki bir diğer önemli trafik levhası da Dur ve Park levhalarıdır. Engelli bölgelerine park yapılmaz ve park edilmez bölgeleri zarar görmemek için uyulması gereken işaretlerdir.

10.01.2023
82
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Caner Kurutaş
Caner Kurutaş
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?