Pleksi CNC Kesim Özel Büküm İmalat ve Üretim

Pleksi Büküm ve Kesim
Pleksi CNC Kesim Özel Büküm İmalat ve Üretim

 Pleksi CNC Kesim Özel Büküm İmalat ve Üretim ve Fiyat belirleme kriterleri hakkında detaylı bilgi için alt başlıkları dikkatle incelemenizi rica ederim…

Pleksi kesim ve büküm gibi ÖZEL bir işlem mi yaptırmak istiyorsunuz? No1Reklam olarak Türkiye’nin her noktasına kargo ile ürününü teslim edebiliriz. Pleksiglas veya polikarbonat gibi termoplastik malzemelerin bir CNC (Bilgisayar Kontrollü Mühendislik) makinesi kullanılarak kesilir ve yarı mamul bükülerek istenen şekle forma dönüştürülür.  ( + mm  – mm referans aralıkları proje ekibiniz ile görüşülür.)

Büküm sırasında K-FAKTÖRÜ denen bir ( büküm atım payı ) olgu vardır. Bu sebeple ürünün hassasiyetini bilmemiz işin istenen yere oturması için önem arz etmektedir.

Not: K-faktörü hakkında altta bir video paylaşıyorum. Çünkü işi bilmeyen kişiler bu oranı hesaplamadan pleksi büküm işleri yapıyor ve eline yüzüne bulaştırıyor.

Yarı mamul veya tam işlenmiş ürünlerin imalatında

Pleksi Büküm Özel İmalat ürünleri birçok sektörde kullanılmaktadır.

Kullanılan malzeme pleksiglas veya solid polikarbonat olabilir. Bunun ayrımı bir örnek cnc tezgahlarında ayrıca koruma gerektiren bir durum var ise solid polikarbonat malzeme üzeri laminasyon ile muhafaza edilir. Böylelikle çizilmelere karşı dayanıklıdır.

 Pleksiglas bükülmesinin birçok avantajı vardır. Öncelikle pleksiglas malzemelerin yüksek mekanik dayanımlarından dolayı üretilen parçaların kullanım ömürleri uzundur. Pleksiglas malzemelerin yüksek ısı ve aşınma direnci sayesinde parçaların ömürleri daha da uzundur.

Pleksi kesimde bükülme estetik görünümü açısından da avantajlıdır. Pleksi malzemeler birçok renkte mevcuttur ve bu nedenle üretilen parçaların estetik görünümü kolayca özelleştirilebilir. CNC pleksi kesim fiyatları hakkında bilgi için No1Reklam müşteri temsilcisi ile iletişime geçiniz.

Telefon İletişim
Hizmetlerimiz
 • Pleksi kesim teknolojisi büküm birçok sektörde kullanılmaktadır.
 • Otomotiv sanayinde gösterge paneli
 • Güvenlik aynası
 • Far kapağı
 • Makine koruyucu ürün
 • İnşaat sektöründe
 • Dekoratif aydınlatma armatürlerinin yapımında
 • Ürün parça yapımı
 • Pleksiglas levha tabela
 • Teşhir ürünleri
 • Çeşitli ofis ürünleri
Foto Galeri

Telefon İletişim

CNC kesim pleksi fiyatları üretilen parçanın boyutuna, şekline ve adetine göre değişmektedir.

Örneğin; Bir araba parçasının imalatında kullanılan pleksi malzemenin fiyatı, inşaat sektöründe kullanılan pleksi malzemenin fiyatından daha yüksek olabilir. İstanbul bölgesine hizmet veren firmamız, fabrikaların yoğun olarak yer aldığı Gebze / Pelitli bölgesine ’de ürün ölçüsü ve teslimatını yapmaktadır.

Pleksi CNC Kesim Özel Büküm İmalat ve Üretim, Pleksi malzemenin mekanik özellikleri ve dayanıklılığı dikkat ediyoruz. Kullanılan ürünlerin KALİTESİ son ürünün en doğru üreticilerden tedarik ediyoruz.

Her türlü pleksiglas kesim ve büküm konusunda hizmet vermektedir. Pleksiglas malzeme birden fazla isme sahiptir ve piyasada farklı şekillerde rağbet görmektedir. Pleksiglas reklam ve tabela sektöründe adından sıkça söz ettirmektedir. Bu ürünlerin tümü aynı üründür.

Not: solid polikarbon olması gereken yere şeffaf pleksi yapılır ise ürün ziyan olur. Ürünün montajlanacağı yerin görseli, gerekiyor ise keşif gibi hususlar son ürünün doğru çıkmasını sağlar.

Pleksi (Pleksiglas) PMMA Ne Demek

 PMMA olarak da bilinen pleksi, büküm ve ürün korunmasında sıklıkla kullanılan akrilik polimer ürünlerdir. Pleksiglas belli bir ısı derecesinde yumuşatılarak bükülebilir. Büküm için Özel bir tezgâh ve kalifiye personel gerektirir. Pleksiglas kalınlığı 75°C’den itibaren yumuşar ve şekillenmeye hazır hale gelir.

Not: Bu işlem yapan No1Reklam çalışan ustamız pleksinin kalınlığı ile ısı miktarını hesaplar. Plekside iz olmaması görsel ve dayanıklılık için önemlidir.

Plexi, Polimetilmetakrilat (PMMA) olarak da bilinir. PMMA, polikarbonat gibi diğer termoplastiklere göre daha hafif, daha şeffaf ve daha kırılgan olmakla birlikte, yüksek mekanik mukavemete ve ısı direncine sahip bir termoplastik polimerdir. PMMA ayrıca suya ve UV ışınlarına dayanıklıdır. Bu nedenle PMMA birçok endüstride kullanılmaktadır.

Pleksi özellikli ürünler genellikle FABRİKA İÇİNDE ÜRÜN koruması ve iş iyileştirmelerinde kullanılıyor.

Fabrika Pleksi Kullanıl Alanları
 • Maket Bıçağı tutucu
 • kanban panoları
 • Dilek ve şikayet kutusu
 • Ürün iyileştirme ( kaizen )
 • Seç-ge özel işler
 • Makine ürün dağıtım
 • Tezgah bölme işlemleri
 • İstasyon civata tutma
 • Üretim hattı istasyon tezgah düzenleme

No1reklam olarak çeşitli fabrikalara çözüm ortağı oluyoruz. Merdiven altı üretilen pleksi büküm işleri randımanlı olmayabilir.  Pleksi büküm işiniz için bir telefon etmeniz yeterli.

Telefon İletişim

Pleksiglas nedir?

Akrilik (PMMA), ticarette yaygın olarak pleksiglas olarak bilinen şeffaf bir üründür. Pleksiglass ürününün ısıtıldığında yumuşayan ve soğutulduğunda tekrar sertleşen bir malzemedir. Ham haliyle, neredeyse cam kadar şeffaf ve ışık iletir.  seç-ge yönlendirmesi ile cam kullanılmayacağı alanlar için ideal bir alternatif yapar.

Pleksiglas, iyi yalıtım özelliklerine ve düşük su emme özelliğine sahiptir. Camın ağırlığının yarısı kadardır ve çok iyi mekanik mukavemet ve rijitliğe sahiptir. Fabrika ürün ve makine korumaları gibi birçok alanda cam gibi görünen pleksiglas tercih edilir.  solid polikarbonun veya pleksinin İşlenmesi ve parlatılması kolaydır.

Örneğin; inşaat sektöründe ve ürün muhafazası gereken yerlerde rahatlıkla kullanılabilir. pleksiglas yanıcı bir maddedir. Ürünün kullanım amacına göre solid polikarbonat mı? pleksi glas mi ? Olacak ürünün cinsine karar verilmelidir. 

Özel büküm imalat için tasarım ve planlama süreci müşteri temsilcimiz ve müşterimiz arasında toplantılar neticesinde belirlenmektedir. İlgili birimlere gönderilecek ürünün sarf malzeme hesaplamamaları ve plaka şeklinde elimize gelecek ürünün cnc de işlenmesi bükülmesi süreçtir.

Pleksi CNC Kesim Özel Büküm İmalat ve Üretim için Pleksiglas siparişi alınır. Pleksiye projenin durumuna göre istenilen şekil verilir. Üretilen ürünler arasında kalite farkı bulunmaktadır. Özel imalat gerektiren ürünlerin işlenmesi ve bükülmesi için teknik yeterliliğe sahip personel istihdamı gerekmektedir.

Akrilik Pleksi Büküm Nedir? Pleksi Harf Nasıl Yapılır

Işık Plastik, Akpolimer gibi üreticiler ürünlerini 300×150 cm ve benzeri ölçüler olarak plaka şeklinde üretir. En büyük ithal ve dökme pleksiglas üreticilerinden biridir. Pleksi kırılgan bir malzemedir. Dayanıklı bir malzeme değildir.

Bilgi; Bir ürünün polikarbonat olduğunu anlamak için dikey olarak baktığınızda mavi görüyorsanız o ürün polikarbonattır.

Akrilik pleksi bir CNC (Bilgisayar Kontrollü Mühendislik) makinesi kullanılarak istenen şekle kesilmesi gerekir. İstenen şekil verilen yarı mamül büküm için caka makinası veya özel tezgahlarda büküm işlemi hassas bir şekilde yapılır. Akrilik pleksi fabrikalarda birçok alanda kullanılmaktadır.

Örneğin; fabrikalarda üretim kapasitesi istasyonlarında irili ufaklı bir çok iyileştirme yapılır. Seç-Ge bu tür durumlarda araştırmalar yapar. üretimin iyileştirilmesi sağlanır. Bir fabrikada iş güvenliği ilk sırada yer almaktadır.

Pleksi büküm nasıl yapılır? hakkında bilgi verecek olursak, öncelikle pleksi büküm yapımı için gerekli malzemeleri bir araya toplayın. Bu malzemeler arasında CNC kesim makineleri, pleksiglas ve büküm makinesi bulunmaktadır.

 CNC kesim makinesi kullanılarak, pleksi levhaları istenilen şekillerde kesilir. Kesilen parçalar, özel tezgahlarda büküm işlemi yapılarak şeklini oluşturur.

Örneğin; bir tezgağın ürün akışı görülmeli fakat hijyen veya iş sağlığı açısından dokunulmaması gerekiyor ise pleksi dikey veya yatay parça olarak istenen alana montaj yapılır. Bu parçalar yapıştırıcı kullanılarak birleştirilerek, istenen görünüm oluşturulur. 

Soru Cevap
Pleksi kesim hizmeti alırken dikkat edilecek hususlar

Pleksiglas kesim hizmetini kullanırken şu noktalara dikkat edilmelidir. İşlenecek Pleksiglas malzemenin kalitesi, Pleksiglas malzeme farklı kalitelerde üretilebilir. Örneğin, yüksek kaliteli pleksiglas malzeme, kalitesiz malzemeden daha dayanıklı ve daha kalitelidir. Bu nedenle işlenecek olan pleksi malzemenin kalitesi önemlidir.  ( dökme ve çekme olarak ikiye ayrılır ürün talep ederken bu hususlara dikkat edilmelidir) İşlenecek pleksiglas malzemenin ebadı, Pleksi kesim teknolojisi hizmeti fiyatları işlenecek pleksiglas malzemenin ebadına göre değişmektedir.

Pleksi CNC Kesim Özel Büküm İmalat ve Üretim, daha büyük pleksiglas levhaların fiyatı, daha küçük pleksiglas levhaların fiyatından daha yüksektir. Pleksiglas kesim hizmeti fiyatları işlenecek pleksiglas malzemenin şekline göre değişiklik göstermektedir.

Örneğin, sığ bir kesim yapılır. Pleksiglas levhanın fiyatı çok daha düşük olacaktır, Ancak daha karmaşık bir şekilde kesilmiş bir levha için fiyat daha yüksek olacaktır. Pleksi malzeme adeti, Pleksi kesim hizmeti fiyatları, pleksi malzeme adetine göre değişiklik göstermektedir. 

Örneğin, daha büyük miktarlarda işlenen pleksiglas levhaların fiyatı, daha küçük miktarlarda işlenen pleksiglas levhaların fiyatından daha düşüktür. Bu hususlar göz önünde bulundurularak işlenecek Pleksiglas malzemenin özelliklerine uygun kesim hizmeti seçilebilir.

Pleksi büküm hizmeti alırken dikkat edilecek hususlar

Pleksiglas büküm hizmetini kullanırken şu noktalara dikkat edilmelidir, İşlenecek Pleksiglas malzemenin kalitesi, Pleksiglas malzeme farklı kalitelerde üretilebilir. Örneğin, yüksek kaliteli pleksiglas malzeme, kalitesiz pleksiglas malzemeden daha dayanıklı ve daha kalitelidir. Bu nedenle işlenecek olan pleksi malzemenin kalitesi önemlidir.

Örneğin, daha büyük pleksiglas levhaların fiyatı, daha küçük pleksiglas levhaların fiyatından daha yüksektir.   Pleksiglas büküm hizmeti fiyatları işlenmekte olan pleksiglas malzemenin şekline göre değişmektedir. Örneğin, düz bir şekil bükülür. Pleksiglas panelin fiyatı çok daha düşük olacaktır.

Pleksiglas tabela üretimi sırasında dikkat edilecek hususlar

Pleksiglas tabela imalatında dikkate alınması gereken noktalar şunları içerebilir, Pleksiglas malzemenin kalitesi, Pleksiglas levhaları üretirken, yüksek kaliteli pleksiglas malzeme kullanmak önemlidir.

Bu, karakterin dayanıklılığıdır. Dayanıklılığı ve kullanım ömrünü artırın Tabela yapımında kullanılan baskı teknolojisi, Pleksiglas tabelalar için iki farklı baskı teknolojisi kullanılabilir, ofset baskı ve dijital baskı Ofset baskı daha hızlı ve daha ucuz, daha kaliteli ve daha detaylı sonuçlar sağlar.

İhtiyaca göre en uygun baskı teknolojisi seçilmelidir. Tabela üretim süresi, Pleksiglas tabela üretim süresi, stok miktarına ve tabela üretiminde yer alan tüm parçaların baskı teknolojisine bağlıdır. Tabela üretim zamanı tasarım aşamasında belirlenmeli ve müşteriye iletilmelidir. Montaj ve Kurulum Pleksiglas tabela imalatında son adım montaj ve kurulumdur.

Ancak önemli olan tabelanın doğru bir şekilde monte edilmesi ve kurulmasıdır. Bu nedenle montaj ve kurulum işlemleri de dikkatli bir şekilde yapılmalıdır.

Pleksi akrilik ofis isimliği yapılırken dikkat edilmesi gereken hususlar

Pleksi akrilik ofis isimliği yapılırken dikkate alınması gereken noktalar şunlardır. Pleksi akrilik malzemenin iyi kesme ve işleme özellikleri vardır. Kesme ve işleme işlemlerinde uygun makine ve aletlerin kullanılması önemlidir.

Pleksi akrilik UV ışınlarına dayanıklıdır. Duyarlı olduğu için isim levhasında kullanılacak malzeme yeterli kalınlıkta olmalı ve isim levhasının üretildiği ortamın sıcaklık ve sıcaklığına uygun olmalıdır.

Aydınlatma koşullarına uygun olmalıdır. Yapıştırıcı ile birleştirilebilir.   Doğru yazıcı türünü seçmek ve doğru miktarda kullanmak önemlidir, aksi takdirde isim plakası yapışmaz veya yüzeyi zarar görür.

Pleksiglass akrilik iyi bir yüzey işleme özelliğine sahip olduğundan, isim etiketi yapılacak yüzey düzgün ve pürüzsüz olmalıdır. Yüzey hasarı önlenebilir. Pleksiglas akrilik tabela da yüzeyine baskı yapılarak yapılabilir. 

Pleksi kutu harf tabela yapılırken dikkat edilmesi gereken hususlar

Pleksi kutu harf tabela yapılırken dikkat edilmesi gereken noktalar şunlardır. Pleksi akrilik malzeme iyi kesme ve işleme özelliklerine sahip olduğu için işleme işlemlerinde uygun makine ve alet kullanılması önemlidir

Pleksi akrilik UV ışınlarına ve sıcaklığa karşı dayanıklıdır. Isıya duyarlı olduğu için tabela için kullanılacak malzeme yeterli kalınlıkta olmalıdır. Ortam sıcaklık ve ışık kullanıma uygun olmalıdır.

Plexi Acryl yüzeye yapıştırıcı ile işlenebilir. Ancak doğru yapıştırıcıyı seçmek ve doğru miktarda kullanmak önemlidir, aksi takdirde tabela yapışmayabilir veya tabelanın yüzeyine zarar vermeyebilir.

Pleksiglass akrilik iyi bir yüzey sürtünme özelliğine sahip olduğundan tabela yapılacak yüzey düzgün olmalıdır. Yüzey hasarı önlenebilir. Pleksiglas akrilik tabelalar yüzeylerine baskı yapılarak da yapılabilmektedir. 

Pleksi plakalık yapılırken dikkat edilmesi gereken hususlar

Pleksiglass levha imalatı yapılırken şu noktalara dikkat edilmelidir. Pleksiglas akrilik malzeme iyi kesme ve işleme özelliklerine sahip olduğu için uygun makine ve alet kullanılması önemlidir. Pleksiglas akrilik dayanıklıdır.  Sıcaklık değişimleri Paneldeki değişimlere karşı hassas olduğu için panelde kullanılacak malzemenin yeterli kalınlıkta ve panelin üretildiği sıcaklık ve ortam sıcaklığına uygun olması gerekmektedir.

Işığa uygun olmalıdır. Pleksi akrilik Yapıştırıcı ile yüzeye tutturulur.  Doğru bıçak türünü seçmek ve doğru miktarda kullanmak önemlidir, aksi takdirde plaka yapışmayabilir veya yüzey zarar görebilir.

Pleksiglas akrilik iyi bir yüzey sürtünme özelliğine sahip olduğundan, panelin yapıldığı yüzey düzgün ve pürüzsüz olmalıdır.
İşleme sırasında yüzey hasarı önlenebilir. Pleksiglas akrilik tabak tutucular baskı ile de yapılabilmektedir.

Pleksi kutu çalışmaları yapılırken dikkat edilmesi gereken hususlar

Pleksiglas kutularla çalışırken şu noktalara dikkat edilmelidir. Pleksi-Akrilik malzeme iyi kesme ve işleme özelliklerine sahiptir. Kesme ve işleme işlemlerinde uygun makine ve aletlerin kullanılması önemlidir.  tezgahlar makineler titreşim yapar ve bu titreşime camdan daha iyi ve şeffaf olduğu için pleksi tercih edilir.

kırılsa bile cam kadar zarar vermez… Değişikliklere karşı duyarlı olduğu için pleksi kutuda kullanılacak malzeme, yeterli kalınlıkta ve kutunun yapıldığı ortamın sıcaklık ve sıcaklığına uygun olmalıdır.

Aydınlatma koşullarına uygun olmalıdır. Pleksiglas işlenebilir. Yapıştırıcı ile yüzeyine yapıştırılır.   Doğru türde aşındırıcı seçmek ve doğru miktarda kullanmak önemlidir, aksi takdirde kutu yapışmayabilir veya yüzeyine zarar vermeyebilir.
Pleksiglass akrilik iyi bir yüzey sürtünme özelliğine sahip olduğu için kutunun yapıldığı yüzey düzgün ve pürüzsüz olmalıdır.

Pleksi stand yapılırken dikkat edilmesi gereken hususlar

Pleksi stand yapılırken şu noktalara dikkat edilmelidir. Akrilik pleksi malzeme iyi bir kesme ve işleme özelliğine sahip olduğu için kesme ve işleme amaçlı kullanılabilir. stand işlemlerine uygun makine ve aletlerin kullanılması önemlidir.

stand yapılırken bir den fazla ürün sergilenebilir. Tek bir üründe olabilir. Ürünün ağrılına göre pleksi kalınlığı belirlenir.

Telefon İletişim

Pleksi Büküm Kullanım Alanları ( ışıklı ve ışıksız)

Pleksi camlar ışığı yaymaz ve ledlerin net görünmesine neden olur. Pleksi büküm ve kesim işlemleri özel ürünler dir. 

Pleksi büküm, birçok sektörde kullanılmaktadır. Aşağıda, pleksi bükümün ışıklı ve ışıksız olarak kullanıldığı bazı alanları sıralayacağım

Tabela üretiminde sıklıkla pleksi burgu kullanılmaktadır. Örneğin dükkan ve işyerlerinin girişlerinde bulunan “Giriş” ve “Çıkış” gibi tabelalar reçine bükme kullanılarak yapılmaktadır.

Otomotiv parçaları Pleksi dirsekler aynı zamanda otomotiv endüstrisinde far kapakları, güvenlik aynaları ve gösterge paneli gibi parçaların üretiminde de kullanılmaktadır.

İnşaat sektörü Pleksi bükme, inşaat sektörü için dekoratif aydınlatma elemanları ve akrilik kapak üretiminde de kullanılmaktadır.

Mobilya üretiminde de pleksi büküm kullanılmaktadır. Örneğin sandalye ve masa gibi mobilya parçalarının yapımında kullanılır.

Reklam sektörü Pleksi büküm reklam sektöründe de kullanılmaktadır. Örneğin vitrinlerde reklam panoları ve afişler yapmak için kullanılır.

Optik cihazlar Optik cihazların üretiminde de pleksi dirsekler kullanılmaktadır. Örneğin gözlük camları ve optik mercekler gibi parçaların yapımında kullanılır.

CNC bükümlü ve özel kesim pleksi ürünlerini siz müşterilerimizle buluşturuyoruz. Türkiye’nin neresinde olursanız olun Pleksi bükme ve tamiri için uygun fiyatlara yeniden üretim yapabiliriz.  

Akrilik Pleksi Büküm ve Özel İmalat

Pleksi yanıcı bir malzemedir. Akrilik pleksi kullanılacak alanların bu sebeple No1Reklam müşteri temsilcisi ile paylaşılması gerekir. Solid polikarbonat ateşe daha çok dayanımlıdır. Farklı ebatlarda üretilebilir.

akrilik pleksi büküm ve özel i̇malat
Akrilik Pleksi Büküm ve Özel İmalat

Akrilik Pleksi

Pleksi malzemeler şeffaf ve yarı saydam, ayrıca renkli olabilir. Firmamız levha satışı yoktur. plaka şeklinde aldığımız ürünü kesiyoruz ( Pleksi CNC Kesim Özel Büküm İmalat ve Üretim) ve özel tezgahlarda büküyoruz. İstenen son ürünü üretiyoruz.

Birçok firma için pleksi büküm, işlemleri gerçekleştirmekteyiz. Çizdiğiniz veya istediğiniz ürünün m²’si çıkarılarak malzeme üzerine yerleştirilir. Malzeme maliyetlerini ilgili departmanlar tarafından analiz edilir. İşçilik maliyetlerini hesaplarız.

Son teslim tarihleri ​​(fazla mesai yapılıp yapılmayacağı) da fiyat analizi içine ekleriz. Mesai yapımı işinizin aciliyetine göre değişkenlik gösterir.

Örneğin; Gebze, pelitli bölgesinde bir fabrikanın denetimleri vardı. İş acildi ve mesai yapılmadan bitme imkânı yoktu. Mesai yapılarak fabrikanın istediği tüm ürünler zamanında teslim edilmiştir.

Pleksi CNC Kesim Özel Büküm İmalat ve Üretim 

Akrilik pleksi bükme, termoplastik malzemeyi istenen şekle kesmek için CNC (Bilgisayar Kontrollü Mühendislik) makinelerinin kullanılmasıdır. Akrilik pleksi bükme Örneğin otomotiv endüstrisinde, çeşitli fabrika tezgâhlarında vs. kullanılmaktadır.

özel üretim çözümleri için Akrilik pleksi bükme de kullanılmaktadır. Özel imalat, standart ürünlere ek olarak müşterilerin özel ihtiyaçlarına göre üretilen ürünleri ifade eder.

Üretim sürecinde kullanılan araç ve ekipmanlar detaylı olarak firma yetkilileri tarafından kontrol edilir.

Örneğin bir mağaza için özel olarak tasarlanıp üretilen bir ürün teşhir standı. Firmaya özel kürsü de ürettik,  Akrilik pleksi büküm de bu şekilde özel üretim teknolojisi olarak yapılabilmektedir. 

Pleksi üretim ve Büküm Süreçleri

Pleksi termoplastik bir malzemedir yani belli bir derecede ısı verilerek kolay şekil alma özelliğine sahiptir. ve soğutulduğunda şeklini korur. İşlenmesi ve üzerinde kesme, delme gibi işlemler yapılması mümkündür.

Pleksi üretim ve büküm süreci, aşağıdaki adımları içermektedir:
 • Malzeme seçimi: pleksiglas üretimi için öncelikle Malzeme seçimi ve özellikleri yapılır. pleksi, polikarbonat ve polimetilmetakrilat (PMMA) gibi farklı termoplastik malzemelerden yapılabilir. Malzeme seçimi ürünün kullanım amacına göre yapılır. Örneğin: çizilmesi muhtemel olan bir alan mı? Sert cisimlerin çarpma ihtimali olan bir alan mı?
 • Malzeme hazırlama: önce seçilen malzemeyi plakalar halinde kesin ve hazırlayın. Bu adımda malzemenin kalınlığı ve boyutları belirlenir.
 • Kesme: Malzeme levhası, bir CNC (Bilgisayar Kontrollü Mühendislik) makinesi kullanılarak istenen şekilde kesilir. Bu adımda ürünün tasarımı ve boyutları belirlenir.
 • Büküm: Kesilen bölümü istenen şekle bükün. Bu adımda ürünün tasarımına ve boyutuna göre özel aletler kullanılır.
 • İşleme: Ürün, işleme aşamasında gerekli bitirme işlemlerinden geçer. Örneğin ürünün kenarları köşe korkulukları ile kapatılabilir veya ürünün yüzeyi farklı bir kaplama ile kaplanabilir.
 • Kontrol: Ürünler, üretim sürecinin son adımı olan kontrol adımında, kalite kontrolü için incelenir. Bu adımda, ürünlerin ölçüleri, tasarımı ve bitirme işlemlerinin doğruluğu kontrol edilir.
 • Paketleme: Kontrol adımından geçen ürünler, son olarak paketlenir ve müşteriye teslim edilir.

Pleksi farklı şekillerde üretilebilir, dokusu şeffaf, yarı saydam ve istenirse opak olabilir.

Pleksi Bükmek ve Açı vermek Nasıl Yapılır?

İstenilen ölçülere göre açı verme ve bükme işlemi önce lazer makinesi ile kesilir. Pleksi ısıtılır ve yumuşayınca istenilen malzemeyi üretmek için büküm işlemine geçilir. Pleksiglas istenilen açıda üretilmekte ve farklı alanlarda kullanılmaktadır. pLexi bükme nedir sorusu ve malzemeler ile ilgili diğer sorularınız için No1Reklam Müşteri temsilcisi ile iletişime geçiniz.

Pleksi bükmek ve açı vermek, termoplastik malzemelerin CNC (Bilgisayar Kontrollü Mühendislik) makine kullanılarak kesilerek, istenilen şekillerde bükülmesi işlemidir.

Pleksi bükmek ve açı vermek, aşağıdaki adımları içermektedir:
 • Malzeme seçimi: Pleksi bükmek ve açı vermek işlemi için, ürünün kullanım alanına göre ürün seçimi yapılır.  Malzeme seçimi ve özellikleri, özellikle ısıya ve mekanik yüklere dayanıklılık önem verilmektedir. Örneğin,  tezgah altında ürünlerin ( kaizen ) tertipli durabilmesi için yapılan bir iyileştirme mi ?
 • Malzeme hazırlama: Seçilen malzeme, plakalar halinde kesilerek, hazır hale getirilir. Bu adımda, malzemenin kalınlığı ve ölçüleri belirlenir.
 • Kesim: Malzeme plakaları, CNC veya lazer de makine kullanılarak istenilen şekillerde kesilir. Bu adımda, ürünün tasarımı ve ölçüleri belirlenir.
 • Büküm: Kesilen parçalar, istenilen şekillere bükülür. Bu adımda, ürünün tasarımı ve ölçülerine göre özel tezgahlar kullanılır. Açı vermek işlemi de bu adımda yapılır. Örneğin, bir tüp şeklinde kesilen parça, istenilen açıda bükülerek, tüp şeklinde bir parça elde edilebilir.
 • İşleme: Ürün, işleme adımında, istenilen bitirme işlemlerine tabi tutulur. Örneğin, ürünün kenarları köşe koruyucularla kaplanabilir veya ürünün yüzeyi farklı bir kaplama ile kaplanabilir.
 • Kontrol: Ürünler, üretim sürecinin son adımı olan kontrol adımında, kalite kontrolü için incelenir.

Gebze Fabrikalarda Pleksi Büküm Kullanım Alanları

Pleksiglas kolay şekillendirilebilen ve uygulanabilen bir malzemedir. İşleme parametreleri ve optimizasyon, Cama göre daha dayanıklı bir yapıya sahip olduğu için alternatif bir ürün olarak tercih edilmektedir. Pleksi yapısı ısı verilerek değiştirilebilir, istenilen kalıp ile şekillendirilebilir. Soğutulduğunda da set şeklini korur.

Gebze, PELİTLİ lokasyonunda bulunan fabrikalarda Pleksi büküm, birçok sektörde kullanılmaktadır. Pleksi büküm, kesim işlemi kullanılacak alanın ebatlarına göre belirlenir. Makine kullanılarak kesilerek, istenilen şekillerde bükülmesi işlemidir.

Örneğin, Gebze ilinde bulunan fabrikalarda pleksi büküm şu alanlarda kullanılabilir:

Otomotiv parçaları sektörü: özel üretim hizmetleri Pleksi büküm,  fabrikanın içinde makina parkurlarında, istasyon üretim tezgahlarında kullanılır.

İnşaat sektörü Solid Polikarbon büküm: Pleksi büküm, inşaat sektöründe dekoratif aydınlatma elemanları, akrilik koruyucu şapka gibi parçaların üretiminde de kullanılmaktadır. Bu sebeple İşleme parametreleri ve optimizasyon, hız, yoğunluk, kesme açısı vb. önem araz etmektedir.

Gebze Fabrikalarda Pleksi Büküm Kullanım Alanları
 • Mobilya: Pleksi büküm, mobilya üretiminde de kullanılmaktadır. Örneğin, sandalye ve masa gibi mobilya parçalarının üretiminde, mobilya üretimi yapan tezgahların düzen ve tertibinde kullanılır.
 • Reklam sektörü: Pleksi büküm, reklam sektöründe de kullanılmaktadır. Örneğin, kanban panoları, stand, teşhir ürünleri korunması ve sergilenmesi ve ışıklı kutu harf yapımı vs.
 • Optik ekipmanlar: Pleksi büküm, optik ekipmanların üretiminde de kullanılmaktadır. Örneğin, gözlüklerin camları ve optik lensler gibi parçaları ( bu sektör için büyük gözlük cnc de kesilip tabela şeklinde sergilenebilir )
Telefon İletişim

Pleksi Büküm Tabela Üretim

Lazer ve CNC freze makinelerimizle tüm pleksi başta olmak üzere kesim ve büküm işlemlerinizde hizmet vermekteyiz. Pleksi akrilik ofis tabelalarının pek çok örneği bulunmaktadır. Pleksi esnek ve şeffaf bir malzemedir. Bükülme özelliğinden dolayı birçok alanda uygun bir malzeme olarak kullanılabilir.

Cam kırıldığında bile birçok keskin parçaya ayrılırken, pleksiglasın zarar gören kısımları keskin değildir. Veya lazer makinesinde kesip istediğiniz şekli vererek. Kenarları pak kırılarak güzel bir son ürün mamulün elde edilir. No1reklam Kalite kontrol ve standartlar dikkat eden bir yapıya sahibiz.

pleksiglastan levhaların üretimi aşağıdaki adımları içerir:
 • Malzeme seçimi: İlk önce ürün nerede kullanılacak ( solid polikarbonat mı? Veya pleksi ürünmü kullanılacak ) malzemeyi seçilir.  PMMA gibi farklı termoplastik malzemelerden yapılabilir.
 • Malzeme seçimi tabela veya fabrikanızda herhangi bir iş için gerekli olabilir.
 • Malzeme hazırlama: Seçilen malzeme paneller halinde kesilir ve hazırlanır. Bu aşamada malzemenin kalınlığı belirlenir. ± ve ölçüler belirlenir.
 • Kesim: solid polikarbonat malzeme CNC veya lazer makinesi kullanılarak istenilen şekilde kesilir. Bu adımda, tabelanızın üretimi için tasarımı ve boyutları tanımlayın.
 • Bükülmüş: İstenen parça boyutlandırılır ve istenen noktalardan bölümü bükün. Bu adım, parçanın tasarımına ve boyutuna bağlı olarak özel tezgahlarda işlenir.

Özel İmalat Pleksi Büküm

Pleksi kabartmalı tabela çeşitleri, pleksiglas denilen malzemelerden yapılan tabelalara verilen isimdir.

Bu tabelalar led ışıklar ile farklı yerlerden kullanılabilir ve birçok kişi bu şekilde tercih etmektedir. Özel Üretim Pleksi Büküm Standart ürünlere ek olarak müşteri istekleri doğrultusunda pleksi büküm ürünleri de üretilmektedir.

Pleksi üretiminde özel imalatı şu adımları içerir:

Özel İhtiyaçların Belirlenmesi: Özel pleksiglas bükme işlemi, müşterilerin özel ihtiyaçlarının belirlenmesiyle başlar. Tek bir adet olarak üretilebilir. Bazen numune olarak istenen parça sonrasında çoklu olarak üretme alınabilmektedir.

Müşteri nasıl bir pleksiglas büküm ürünü istiyor? Yani ürünün kullanım amacı, ölçüleri ve tasarımı gibi bilgiler toplanır Özel tasarım hazırlama, Özel gereksinimlere göre üretilen pleksiglas ürünün tasarımı hazırlanır. Çalışmam ölçüleri belirlenir ve ürünün tasarımı Malzeme seçilir. Müşteriye özel Pleksiglas veya solid polikarbon büküm işlemi için gerekli olan malzeme kullanılmalıdır.

Pleksiglas, polikarbonat ve polimetil metakrilat (PMMA) gibi farklı termoplastik malzemelerden yapılabilir. Malzeme seçimi, ürünün kullanım amacına bağlıdır. Ortamlarda kullanılan ürünler için daha dayanıklı malzeme seçilebilir.

Malzeme hazırlama: Seçilen malzeme paneller halinde kesilir ve hazırlanır. Bu adımda malzeme kalınlığı ve boyutları belirlenir. Uygulama alanları ve endüstriyel uygulamalar, otomotiv, inşaat, elektronik vb.

Pleksi Özel Kabartma Tabela Ücretleri

Plexiden yapılan tabelaları özellikle kabartmalı yapılacak alanlar için ideal bir üründür. Havaların erken karardığı aylarda tabelanızın rakiplerinizin bir adım önünde olmanızı sağlayabilir.

 Pleksi malzemeler normal cam malzemelere göre daha dayanıklıdır. Çarpma sonucu hasar görürse pleksi tamir edilebilir.

Malzemenin farklı işlenmesi ile istenilen desende tasarlanan pleksi kabartma tabelalar bir çok alanda kullanılmaktadır.akrilik pleksi kabarma tabelalar, Alüminyum vey akompozit gibi ürünler cnc oyularak iç kısımlarında plkesi ile lokal bir aydınlık sağlanır.

pleksi son derece parlak yapısı, uygulama alanında eşi benzeri olmayan görüntünün müşterilerinizin ilgisini dükkânınıza çekecektir.

 pleksi özel kabartmalı tabela fiyatları için montaj yapılacak alanın ölçüsü, vinç gerekiyor mu? Işıklı mı ışıksız bir tabelamı istiyorusunuz.

Özel kabartmalı pleksi tabela fiyatları üretim sürecinin zorluğuna, malzeme seçimine ve tasarımın zorluğuna göre değişmektedir.

Akrilik pleksi Kabartma Tabela İmalatı standart ürünlere ek olarak müşteri özel istekleri doğrultusunda yapılan pleksiglas tabela ürünüdür. Kabartmalı tabelaların üretimi aşağıdaki adımlardan oluşur. İhtiyaç değerlendirmesi Kişiselleştirilmiş kabartmalı tabelaların üretimi, müşterinin özel ihtiyaçlarının belirlenmesiyle başlar.

Müşterinin istediği tabela ürününün cinsi, ürünün kullanım amacı, ölçüleri ve tasarımı gibi bilgiler toplanır. özel taleplerin hazırlığı, Özel gereksinimlere göre imal edilir.

Bu adımda ürünün boyutları ve tasarımı belirlenir. Malzeme seçimi, Özel kabartmalı tabelaların detaylandırılması için kullanılacak malzeme seçilir. pleksi kalınlığı kenarlardan ışık çıkacak şekilde tabela montajlanır. 

Pleksi Büküm ve Üretim Nasıl Yapılır

Pleksiglas bükme ve üretimi, termoplastik malzemelerin CNC (Bilgisayar Kontrollü Mühendislik) makinesinde kesilip istenilen şekle sokulması ile yapılır.  Ürününün seçimi, İlk olarak pleksiglas büküm ve imalatında kullanılacak malzeme seçilir. Pleksiglas, polikarbonat ve polimetil metakrilat (PMMA) gibi çeşitli ürünler var ve her biri farklı bir yere uygulanır.

Malzeme hazırlama, Seçilen malzeme paneller halinde kesilir ve hazırlanır. Bu adımda malzeme kalınlığı ve boyutları belirlenir. Kesme, Paneller, lezer makinesi kullanılarak istenen ebatlarda kesilir. Bu adım, ürünün tasarımını ve boyutlarını tanımlar.

Kesilen parçalar istenilen şekilde katlanır. Bu adımda ürünün tasarımına ve boyutlarına göre özel aletler kullanılır.

 Black And White Pleksi Nedir, Nasıl Kullanılır?

Orijinal siyah beyaz Pleksiglas, Renault Pleksiglas olarak bilinir. Geceleri harflerdeki LED ışıklar yandığında ( beyazımsı olur ) geceleri beyaz olur gündüz ise siyah görünümü korur.

Siyah beyaz pleksiglas tercih eden firmalar en çok siyah logolu reklam ve tabela çalışmalarında tercih edilmektedir. Beyaz pleksiglas iki renkten oluşan desenli bir pleksiglas malzemedir.  

Siyah beyaz pleksiglas reklam, dekorasyon ve tasarım alanlarında yaygın olarak kullanılmaktadır. Örneğin ışıklı kutu harf yapımında, vitrin reklam panoları, afişler ve vitrinler

 • Siyah beyaz pleksiglas aşağıdaki şekillerde kullanılabilir.

Reklam ve dekoratif alanlar, Siyah beyaz pleksiglas, vitrin reklam panoları Bilboard, afiş ve tabelalarda kullanılabilir. Düğün, nişan gibi özel günlerde dekoratif aydınlatma elemanı olarak da kullanılabilir.

Siyah ve beyaz pleksiglas özel hediyeler yapmak için de kullanılabilir. Örneğin, fotoğraf veya harf şekilleri gibi ısmarlama ürünler üretin. Mobilya üretimi, Mobilya üretiminde siyah beyaz pleksiglas da kullanılabilmektedir. Örneğin sandalye ve masa gibi mobilyaların imalatında kullanılır.

Özel şekillerin imalatı, siyah ve beyaz pleksiglas, özel şekillerin imalatında da kullanılabilir.

Örneğin gündüz beyaz zeminde siyah yazı gece ise ışık yandığında beyaz ışık vermektedir.

Pleksiglas Kesim Büküm Özellikleri

Pleksiglas, polikarbonat plastiğin ticari adıdır ve hafif, dayanıklı, yüksek mekanik dirençli şeffaf veya renkli bir malzemedir. Bu özelliklerinden dolayı birçok alanda kullanılmaktadır

Özellikle pleksiglas kesme ve bükme işlemleri bu malzemenin esnekliği sayesinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Pleksiglas CNC kullanılarak kesilir. Bu teknik sayesinde pleksiglas levhalar istenen özelliklere sahip şekilde kesilir ve büküm çizgileri sayesinde bükülme işlemi yapılabilir.

Pleksiglas ısı etkisiyle bükülür. Bu işlem sayesinde pleksiglas levhalar istenilen şekillere bükülebilmektedir. Pleksiglas kesme ve bükme işlemleri birçok sektörde kullanılmaktadır.

pleksiglas kesim büküm özellikleri
Pleksi CNC Kesim Özel Büküm İmalat ve Üretim

Örneğin

mobilya, reklam, güvenlik, inşaat ve elektronik sektörlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Pleksiglas kesme ve katlama yöntemleri evlerde de kullanılmaktadır. Ayrıca iş yerlerini süslemek için de kullanılır.

Pleksiglas kesilip katlanarak birçok ürün yapılabilir ve kullanılabilir. Pleksiglas malzemeler endüstriyel üretim imalat sürecinde de yaygın olarak kullanılmaktadır. Kapı kapatılırken veya bir makine veya kompartıman kapatılırken cam yerine daha güvenli pleksiglas ürünler tercih edilmektedir. 

Örneğin, düz kesilmiş bir pleksiglas levhanın fiyatı çok daha düşük. Bununla birlikte, daha karmaşık bir şekilde kesilmiş bir sac için fiyat daha yüksektir.

Büküm işlemleri fiyatları da bükülecek pleksiglas levhanın boyutuna ve büküm kalıbının zorluk derecesine göre değişmektedir.

Pleksi Malzeme Cnc kesim Nasıl Yapılır

Pleksiglass malzemeler levha formunda oldukları için lazerler ve CNC router’lar ile kolayca kesilebilirler. Tezgâh matkapları ve el matkapları ile delikler açılabilir, CNC ve lazer kesim malzemeler ısıtılır.  Pleksiglas sac malzemelerin kalınlıklarında -+ tolerans vardır. Bu süreç aşağıdaki adımları içerir.

Öncelikle CNC makinesi için gerekli olan CAM (Computer Aided Manufacturing) yazılımı kullanılarak kesilecek Pleksiglas levhanın çizimleri yapılır. Daha sonra pleksiglas levha CNC makinesine yerleştirilir. Makine çizimlere göre kesmeye başlayacaktır.

CNC makinesi kesilecek pleksiglas levhanın ölçülerine göre programlanarak levhanın hassas bir şekilde kesilmesini sağlar. Kesim işlemi tamamlandıktan sonra pleksiglas levha makineden çıkarılır ve istenilen şekilde kesilebilir. Pleksiglas kesim işlemi tamamlandıktan sonra panel istenilen yere monte edilerek kullanıma hazır hale gelir.

Pleksi malzeme hafif, dayanıklı, şeffaf ve mekanik dayanımı yüksek bir pleksi malzeme olması nedeniyle CNC kesim teknolojisi işlemi nedeniyle birçok alanda kullanılmaktadır. Her şeyden önce mobilya, reklam, Güvenlik, inşaat ve elektronik endüstrilerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Ev ve iş yerlerinin dekorasyonunda da kullanılır.

Kesilen veya Büküm Yapılan Pleksi Yapıştırma İşlemi

Pleksiglass kesildikten sonra klorofor adı verilen kimyasal bir yapıştırıcı  ( kalın klorofor ve ince klofor olarak ikiye ayrılır ) ile yapıştırılır.

Bu kimyasal yapıştırıcı ince ve kalın olmak üzere iki mantık ve seçenekte satılır. Kloroform yapıştırıcı kimyası sayesinde iki pleksiglas arasında homojen bir yapı benimser.

Pleksiglass panelleri kestikten veya katladıktan sonra bu panellerin yapıştırılması gerekebilir. Bu işlem için pek çok yöntem var.

İşte en sık kullanılan yöntemlerden bazıları, Bu yapıştırıcılar ısıtıldığında sıvılaşır ve böylece Pleksiglas levhaları birbirine yapıştırır

Bu yapıştırıcılar hafif, esnek ve dayanıklıdır ve ayrıca su geçirmezdir. Solvent bazlı yapıştırıcılar. Bu yapıştırıcılar solventler (özel solventler) içerir ve Pleksiglas levhaların birbirine yapışmasını sağlayan da budur. Bu yapıştırıcılar hafif, esnek ve dayanıklıdır ve ayrılacaktır. ±ca su geçirmezdir.

Epoksi yapıştırıcı, Bu yapıştırıcılar iki bileşenden oluşur ve bu nedenle pleksiglas plakalardan yapılmıştır. Ancak aynı zamanda poliüretan yapıştırıcıdır.

Kesilen veya Büküm Yapılan Pleksi malzeme içerir ve bu nedenle pleksiglas levhaların birbirine yapıştırılmasını sağlar. Hafif, esnek ve dayanıklı olan bu yapıştırıcılar ayrıca su geçirmezlik özelliğine sahiptir. Bu yöntemlerden hangisinin kullanılacağı, özelliklerine göre değişir ve yapıştırmanın amacına göre değişir.

Müşteri İstekleri
2000 adet portakal sıkmak için bir fanus yapılabilir mi?

Yazımı okuyup bize telefon ile ulaşan müşterimiz talepleri doğrultusunda en az 10 mm kalınlıkta solid polikarbondan 2000 adet portakal suyu kapasiteli bir fanus yapımı için fiyat verilmiştir.

Telefon İletişim

Pleksi Malzemeyi Kesim ve Büküm Yaparak İmalatlar Aşamaları

Pleksi malzeme cam ile kıyaslandığında hafif, dayanıklı, şeffaf ve mekanik direnci yüksek bir malzemedir. Bu özelliklerinden dolayı birçok alanda kullanılmaktadır. Pleksi malzeme özellikle kesme ve bükme işlerinde kullanılmaktadır. Bükme işlemi sayesinde istediğiniz şekillerde yapılabilmektedir.

Daha sonra pleksiglas malzemeyi kesip bükerek imalat aşamalarını anlatacağım.  Öncelikle imalatı yapılacak ürünün çizimleri yapılır ve gerekli Pleksiglas levha miktarı hesaplanır.

Pleksiglass levha CNC teknolojisi kullanılarak hassas bir şekilde kesilerek gerekli parçalar elde edildikten sonra ürün parçaları oluşturulur.

Pleksiglas parçalar yapıştırıcılar kullanılarak birbirine yapıştırılır; Gerekli pleksiglas parça ve aksesuarlar eklenerek ürün tamamlanır. Bitmiş ürün incelenir ve Kalite kontrol ve standartlar geçirilir.

Kalite testleri tamamlandıktan sonra ürün paketlenir ve müşteriye teslim edilir. Bu adımlar tamamlandıktan sonra pleksiglas malzemenin kesilip bükülmesi ile yapılan ürün kullanıma hazırdır. .Bu imalat süreci, ürünün özelliklerine ve yapılacak işlemlere göre değişiklik göstermektedir.


akrilik pleksi kesim veya büküm
Pleksi CNC Kesim Özel Büküm İmalat ve Üretim

Pleksiglas Kesim ve İşlem İçin Cnc Kesim 

Pleksiglas, polikarbonat plastiğin ticari adıdır ve hafif, dayanıklı, yüksek mekanik dirençli renkli veya şeffaf bir malzemedir. Bu özelliklerinden dolayı fabrikaların çeşitli alanlarında kullanılmaktadır. Özellikle pleksiglas kesme ve bükme işlemleri bu malzemenin esnekliği sayesinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Pleksiglas kesim işlemi dikkatli yapılmalı ve koruyucu unsurlar dikkate alınmalıdır. pleksiglas levhalar hassas bir şekilde kesilebilir.

CNC makinesi kesilecek pleksiglas levhanın ölçülerine göre programlanarak levhanın hassas bir şekilde kesilmesini sağlar.

sosyal medya hesaplarımızı takip etmek için…

CNC teknolojisi kullanılarak bu malzeme üzerinde birçok talaşlı imalat işlemi yapılabilmektedir.

Örneğin pleksiglas paneller bükülebilir. Özel parçalar yapın, istediğiniz şekilde kesin ve yapıştırın.

Birçok sanayide kesim ve pleksiglas işlemleri kullanılmaktadır. Örneğin reklam, güvenlik, inşaat ve elektronik alanlarında yaygın olarak kullanır.

Aynı zamanda ev ve iş yerlerinin dekorasyonunda da kullanılır.

Pleksi Kesim ve İşleme Fiyatları

Pleksi kesim ücretleri lazer kesim veya CNC router kesim olarak ayrıca ücretlendirilir. Malzeme kalitesi, malzeme kalınlığı, renk faktörü, delik sayısı Pek çok faktör fiyatı etkiler, örneğin: Üretilecek Pleksiglas malzemenin boyutu, kesim ve işlemenin zorluğu ve kapsamı gibi etkenlere bağlı olarak değişiklik gösterecektir. 

Sonuçlar ve sonuç analizi, performans, maliyet, verimlilik vb.

Ancak, daha karmaşık bir şekilde kesilmiş bir pleksi için fiyat daha yüksektir. Zorluk derecesine göre değişir. Pleksiglasın kesimi ve işlenmesi fiyatlandırılırken aşağıdaki faktörler de dikkate alınır.

 Pleksi Malzemenin Kalitesi Pleksi malzeme farklı kalitelerde üretilebilir.

Örneğin, yüksek kaliteli pleksi malzeme, düşük kaliteli pleksi malzemeden daha pahalıdır.

Bu nedenle pleksiglas kesim ve işleme fiyatları da malzemenin kalitesine göre değişmektedir. 

YouTube video
05.01.2023
165
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Caner Kurutaş
Caner Kurutaş
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?