Işıklı Led Tabela

Işıklı Led Tabela" width="1024" height="683" />

 Ticaret veya ilgili sektörlerle çalışan neredeyse tüm firmalar, tanıtıma ve reklama büyük katkı sağlayan ışıklı led tabela kullanımı konusunda hemfikirlerdir. Akılda kalıcılık ve hedef kitleyi etkilemek amacıyla kullanılan reklam araçlarından biridir.

Üstelik reklam yapmak amacıyla kullanılırken oldukça ekonomik olması da en çok tercih edilenlerden biri olmasının sebeplerindendir. Her koşulda çalışan ve gerekli bakımları yapıldığında uzun yıllar kullanmaya elverişli olan ışıklı led tabelalar, minimum seviyede elektrik harcayarak bütçeyi aşmadan istenilen tanıtımı, akılda kalıcılığı, hedef kitleyi etkilemeyi sağlamaktadır.

Kullanılan renklere göre metrelerce uzaktan bile görülebilen ve tanıtımı sağlayan bu tabelalar, son zamanlarda çok daha fazla kullanılmaya başlanmıştır. Görsellik ile göz önüne çıkmanın, günümüzdeki rekabette daha iyi bir performansa katkı sağladığını da inkâr edilmemektedir.

Bu nedenle reklam maliyetlerini düşük tutarak bütçeye katkı sağlayan ışıklı led tabelalar sayesinde çevrede tanınma olanağı da artmaktadır.

Bu Tabelalarda Kullanılan Renkler Nasıl Olmalıdır?

 Işıklı led tabelalarda kullanılan renklerin göz alıcı olması ve uzaktan algılanabilir renklerden seçilmesi gerekmektedir. Farkındalığı arttırarak akılda kalmayı kolaylaştıran renkler bu noktada ışıklı led tabelalarda en çok tercih edilen renkler arasında yer almaktadır.

Işıklı led tabelalarda şu anda pek çok farklı renk seçeneği bulunmakla birlikte en çok tercih edilen renkler arasında kırmızı, yeşil ve mavi renk tabelalar bulunmaktadır.

Kırmızın sıklıkla kullanılmasının nedeni olarak ise görülen kırmızı yazıların beyinde alarm uyarısı yaratması sonrası, yapılan reklamların kalıcılık kazanması olarak gösterilebilmektedir.

Işıklı Led Tabelalar Nerelerde Kullanılır?

 Bilindiği gibi ve genellikle gördüğümüz firma reklamlarında, hava, kara ve gemi alanında, eğlence mekanlarında, gece görüşü sağlanması istenen yerlerde, toplu taşıma araçlarında, mimarlık alanında dekorasyon amaçlı kullanılmaktadır.

Kullanım alanlarının bu kadar çeşitli olması ne kadar çok tercih edildiğini ve ne kadar çok talep edildiğini kanıtlamaktadır. Üstelik akılda kalıcılık ve hedef kitle etkileme konusunda da başarı sağladığını da ortaya koymaktadır.

Işıklı Led Tabela Seçimi Nasıl Olmalıdır?

 Uzun yıllar veya beklenen performansı sağlaması açısından kaliteli malzeme olan ışıklı led tabelalar seçilmeli ve dizayn ettirilmelidir. Yapılacak seçimler öylesine olmamalıdır.

Seçilecek ledlerin harcayacağı elektrik miktarı da göz önünde bulundurularak bütçeye uygun olanlar konusunda araştırma yapılmalıdır. Renkler ise sektöre göre, zevke göre veya tercihe göre değişebilir.

Yapılacak renk seçimleri, bu süreçten sonraki satışları etkileyecek ve piyasadaki rakiplerinizi geçmek konusunda yardımcı olacaktır. Herhangi bir renk seçimi veya gereksiz bir detay olarak görülmemeli ve firmanızın tüm geleceği buna bağlıymış gibi düşünerek karar vermelisiniz.

 Iç-dış mimaride kullanılırken tercihleriniz, dizayn edilecek ortamın renklerine ve ortamına uyum sağlamalıdır. Yapılacak seçimler ortamın havasına uygun olmalı, mimariyi desteklemelidir.

Standart tabelalara göre daha etkili olan ışıklı led tabelalar; satışlar, hedef kitleyi etkileme, akılda kalıcılık yanında doğadaki her türlü şarta uyum sağlayarak, belirli olan ve reklam için ayrılmış bütçeyi yormadan amacına ulaşma konusunda güvenilir kaynaklardır. Firmamızda sizlere uygun ışıklı led tabelaları farklı alternatifler ile bulmanız mümkündür.

Işıklı Led Tabela özellikleri nedir

Yüksek Parlaklık: Işıklı led tabelalar, yüksek parlaklıkta, yüksek verim, uzun ömür ve düşük enerji tasarrufu özelliklerine sahip olan ve günümüzde oldukça popüler olan ışık kaynaklarından yapılmaktadır.

Çoklu Tasarım Seçenekleri: Işıklı LED tabelalar farklı tasarım ve boyut seçeneklerine sahip olabilir ve çeşitli yazılar, resimler ve simgeler düzenlenebilir.

Kolayca Değiştirilebilir: Işıklı LED işareti kolayca değiştirilebilir, böylece değişen pazarlama stratejilerine ve müşteri ihtiyaçlarına uyarlanabilir.

Uzun Ömür: Işıklı LED işaretleri uzun ömürlü olabilir ve bu nedenle uygun maliyetli bir seçenektir.

Düşük Enerji Tasarrufu: Işıklı LED tabelalar düşük enerji verimliliğine sahiptir ve bu nedenle aydınlatma maliyetlerini düşürür.

Dayanıklılık: Işıklı LED tabelalar genellikle dayanıklıdır ve bu nedenle dış unsurlardan etkilenmez.

Kurulum Kolaylığı: Işıklı LED tabelaların kurulumu genellikle kolaydır ve bu da kurulum maliyetlerini azaltabilir.

led ışıklı tabela kullanım alanları

Farklı kullanım alanlarına göre tasarlanabilen ışıklı led tabelalar genel olarak şu amaçlarla kullanılmaktadır:

Reklam: Işıklı led tabelalar mağaza, restoran, otel veya mağazaların reklam amaçlı kullanılmaktadır.

Duyurular: Okul, kurum veya şirket gibi yerlerde ışıklı led tabelalar ile duyurular gösterilebilir.

Navigasyon: Alışveriş merkezlerinde, otomatik hatlarda veya havaalanlarında navigasyon için ışıklı LED tabelalar kullanılabilir.

Güncel Olaylar: Işıklı LED tabelalar, stadyumlarda, sinema salonlarında veya konser salonlarında güncel olayları gösterebilir.

Promosyonlar: Ürün veya hizmetlerin tanıtımı için ışıklı LED tabelalar kullanılabilir.

Bülten: Işıklı bir LED işareti, bir haber bültenini veya güncel olayları görüntüleyebilir.

Eğlence: Işıklı led tabela diskotek, bar veya gece kulübü gibi eğlence mekanlarında kullanılabilir.

28.12.2022
154
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Caner Kurutaş
Caner Kurutaş
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?