UV Baskı Nedir

UV Baskı Nedir, UV Baskının Avantajları
UV Baskı Nedir

UV Baskı Nedir Güneş ışınlarına karşı direnci çok yüksek olan ve renklerin kuruma süresini bir saniyenin altına indiren kürleme makinaları ile yapılan özel bir kurutma işlemidir. Son bir yılda UV baskı teknolojinin gelişmesi ile hayatımıza girmiştir. UV baskı olarak adlandırılan UV baskı, benzersiz bir işleme sahiptir.

Kullanılan bu UV baski , geleneksel Solvent bazlı mürekkeplerden daha dayanıklıdır. UV baskı birçok endüstri ve şirket tarafından sunulmaktadır. Dijital baskının tercih edilen bir türüdür ve birçok avantajı nedeniyle geleneksel baskı yöntemlerine göre daha popüler hale gelmiştir. UV baskı işlemi hemen hemen tüm sektörlerde ve ürünlerde kullanılabilir.

Gelenekşel baskı yerine kullanılabilir. UV baskının benzersiz bir süreci vardır. Geleneksel Solvent bazlı mürekkeplerin aksine, UV baskı makinaları ışığı, UV baskının özel UV mürekkepleri kullanmasına yardımcı olur. UV baskının geleneksel baskıya göre birçok avantajı vardır. Uzun yıllar kullanıma uygundur.

Özel kürleme makinaları ile yapılan bir baskı tekniğidir. Çok ışığa dayanıklı mürekkebin kuruma süresini bir saniyenin altına indirir. UV baskıda kullanılan mürekkepler, güneşin özelliklerini taşıdıkları için üstündür

UV Baskı Makinaları Hangi Ürünlere Uygulanır
 • Cam Üzerine UV Baskı
 • Ahşap Üzerine UV Baskı
 • Seramik & Taş Üzerine UV Baskı
 • Pleksi Üzerine UV Baskı
 • Telefon veya Tablet gibi Elektronik Eşya Üzerine UV Baskı
 • Etiket Üzerine UV Baskı
Foto Galeri

UV baskı, çok yönlü olması ve birçok farklı yüzeye uygulanabilmesi nedeniyle tercih edilmektedir. Dekorasyondan reklama, inşaattan otomotive kadar birçok alanda kullanılan UV baski şu şekilde sıralanmaktadır; Cam yüzeyler, Ahşap yüzeyler, Seramik ve Taş yüzeyler, Pleksi yüzeyler, Elektronik yüzeylerdir.

İletişim

UV baskı fiyatları için No1 Reklam müşteri temsilcisine başvurmanız gerekir. Dijital UV baskı, diğer baskı yöntemlerinden daha dayanıklıdır.

Bu baskı türünde, mikro boyutlu mürekkep parçacıkları uygulanan ürün üzerinde çalışır ve mürekkep, ürün yüzeyinden çıkar çıkmaz UV ışığı ile kürlenir. UV baskılı renklerin kuruma hızı bir saniyeden azdır.

Soru Cevap
UV Baskı Nasıl Yapılmalıdır?

UV baskı tekniği iki işlem kullanılarak gerçekleştirilir. Mürekkep, UV baskı makinesinde yüksek sıcaklıklarda kurutulur ve kazınarak hedef malzemeye uygulanır. Solvent bazlı mürekkebi anında kurutur ve renk solmasını önler. Normal baskı teknolojisine göre daha hızlı ve kaliteli çözümler sunar. UV baskı, mürekkebin baskıdan sonra saniyeler içinde kurumasını sağlar.

Ayrıca boya kururken boyadaki kimyasallar da kuruduğu için çevre ve ozon kirliliğinin en aza indirilmesini sağlar.

UV baskı iyi mi?

UV baskı genel olarak diğer baskı tekniklerine göre daha kaliteli ve daha dayanıklı sonuçlar veren bir baskı tekniğidir. UV baskı, yüzeylere UV Dijital baskı yapılması amaçlanmıştır. Örneğin; plastik, metal, kauçuk gibi çeşitli malzemeler üzerine baskı yapılabilmektedir. UV baskı, çok hızlı kuruma süresinden dolayı diğer baskı tekniklerine göre daha hızlıdır. Hızlı sonuçlar verir ve ürünlerinizi daha hızlı kullanabilirsiniz.

UV baskının diğer bir avantajı da baskı yaptığınızda çok daha parlak ve canlı renkler elde etmenizdir. Genel olarak UV baskı iyi bir seçenektir ancak basılacak malzemeye ve projenizin ihtiyaçlarına bağlı olarak diğer baskı tekniklerini düşünmek mantıklı olabilir.
UV baskı hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız lütfen No1 Reklam müşteri temsilcisi ile iletiş kurmanız gerekir.

UV Baskı Nasıl Yapılmalıdır?

UV baskı, ultraviyole ışıklı yüzeylere kullanımı uygun olacaktır. UV Baskının ışığa maruz kaldığında solmaz. Ayrıca ışığa maruz kaldığında çabuk solmaz.  Ayrıca, projenin ihtiyaçlarına ve UV baskının malzemesine göre karar vermek faydalı olabilir.

UV baskı kalıcı mı?

Bu teknik, tasarlanan baskının ürünlere resim veya metin ekleyerek kalıcı sonuçlar sağlar. Baskı kuruma süresi çok kısadır, promosyon ürünleriniz hemen sevkiyata hazırdır. Üretim sürecinde hata oranı çok düşüktür. Diğer baskı teknikleriyle karşılaştırıldığında titiz bir çalışma gerektirmeyen bu yöntem sayesinde seri üretim gerçekleştirilebilmektedir. UV baskı işlemi ile üretilen baskılar diğer baskı işlemlerine göre daha dayanıklıdır.

Bu dayanıklılık, basılacak malzemenin özelliklerine ve baskı işlemine bağlıdır. Ekipmanın kalitesine bağlı olarak değişebilir. Ancak genel olarak UV baskılı malzemeler diğer baskı yöntemlerine göre daha dayanıklıdır. 

Kalıcı sonuçlar için ısı yerine LED ışık veya cıva/kuvars kullanılır.  Özel olarak tasarlanmış yüksek yoğunluklu mürekkep, alt tabakaya uygulandığında mürekkebi macun veya katıdan anında sıvıya dönüştürür. Mürekkep buharlaşmaz, çevreye zararlı uçucu maddeler, zehirli gazlar veya ozon tabakasına zararlı gazla doğaya salmaz.

UV baskı ne işe yarar?

UV baskı, ultraviyole ışık kullanarak dijital baskı yapılan bir yöntemdir. Bu süreçte malzemeye UV ışığı ile baskı yapılır.
UV baskı, diğer baskı yöntemlerine göre daha hızlı ve daha kaliteli sonuçlar verebilir.

Örneğin: afişler: UV baskılı afişler, UV baskılı afişler,  solmazlar ve işleme maruz kaldıklarında daha uzun süre kullanılabilirler.  UV baskı, özellikle dış mekânlarda üretimde de kullanılabilir. Mekânlarda kullanılan tabelalar için idealdir. UV baskı işlemi, ürün etiketleri üretmek için de kullanılabilir. Bu yöntemle yapılan etiketler Solvent içermediği için daha dayanıklıdır ve daha uzun ömürlüdür. Uzun süre kullanılabilir. UV baskı işlemi ambalaj üretiminde de kullanılabilir.
Bu işlem, plastik,

cam ve metal gibi gözeneksiz malzemelere baskı yapılmasına izin verdiği için idealdir, bu nedenle UV baskı işlemi reklam panoları, afişler ve etiketler için kullanılabilir. Dayanıklıdır ve çeşitli amaçlar için kullanılabilir.
Hızlı ve kaliteli sonuçlar verebilen bu yöntem Solvent kullanılmadığı için çevre ve doğa için güvenlidir.

UV Baskı Tekniği Kullanım Alanları

Standart dijital baskı su, nem ve solma, soyulma gibi konulardan etkilenir. Ambalaj ve etiketlerde kullanılan UV baskı ürünün şeffaf PVC’si üzerine yapılır. Bu sayede ürün estetik bir tip tercihini arttırır ve kullanım kolaylığı sunar.

Yüksek seviyede koruma içerir; sektör olarak bir çok alanda çeşitli baskı türlerinde kullanılır. Fotoğrafçilıkta, çizimde, işte Uzun bir raf ömrüne sahip olmak ve baskı veya renk kaybı olmaması çok önemlidir

UV baskı, güneş koruması; Solmaya karşı dayanıklı renk en kısa sürede kurutularak uygulanır.

Bu yöntem ayrıca normal baskı tekniklerine göre daha kalıcı ve uzun ömürlü çözümler sunduğu için tercih edilmektedir.

Bu baskı yöntemi oldukça kapsamlıdır. Tek alanda kullanılabilme özelliği ile dikkat çekiyor. Yaygın olarak kullanıldığı alanlar ise etiket ve ambalaj ürünleridir. Etiketler klasik yöntemlerde kullanımı kolay bir yapıya sahiptir. UV baskı işlemi uygulanırsa dayanıklılığı artacaktır.

Cama yapışmayan UV mürekkepler, cam yüzeyden kolayca çıkarılabilir. 5 cm kalınlığa kadar tüm cam levhalara 250 x 300 cm veya 200 x 320 cm baskı yapılabilir.

İletişim

UV Baskının Avantajları

UV baskının diğer baskı yöntemlerine göre birçok avantajı vardır. En önemlileri: Hızlı ve kaliteli sonuçlar: UV baskı, diğer baskı işlemleri ise; Diğer baskı yöntemlerine göre daha hızlı ve kaliteli sonuçlar verebilmektedir. Bunun nedeni, malzemenin baskı işlemi sırasında ısıya maruz kalmamasıdır.

UV baskı işleminde Solvent kullanılmaz. Bu nedenle, havaya hiçbir Solvent salınmaz veya çevre ve doğa üzerinde herhangi bir olumsuz etkisi olmaz. Gözeneksiz malzemeler üzerine baskı: Plastik, cam ve metal gibi UV baskı. Ayrıca olmayan yüzeylere baskı imkânı sunar.

Gözenekli malzemeler bu yöntemle basılacak malzeme herhangi bir özel hazırlık süreci gerektirmez ve doğrudan basılabilir.

Dayanıklı sonuçlar; UV baskılı malzemeler diğer baskı yöntemlerine göre daha dayanıklıdır. Bu özellik maruz kalan malzemelerde daha belirgindir.

UV baskı işleminde Solvent kullanılmadığı için Solvent maliyeti olmadan baskı yapılabilmektedir.

Firmalara maliyet avantajı sağlar. Sonuç olarak, UV baskı işlemi, hızlı ve yüksek kaliteli sonuçlar, Solvent kullanılmaması, gözeneksiz malzemeler üzerine baskı yapabilme imkânı sunar.

Uzun ömürlü sonuçlar ve maliyet avantajları ile basılacak malzemenin özelliğine göre UV baskı işlemini seçebilirsiniz.

Birden Fazla Ürüne Baskı İmkânı  

UV baskı, ultraviyole ışık kullanan bir baskı işlemidir. Bu yöntem, basılacak malzeme için bir UV ışık kaynağıdır.

Bu yöntem diğer baskı yöntemlerine göre daha hızlı ve kaliteli sonuçlar verebilmektedir. Solvent kullanmadığı için standart Sovlent kullanan makina baskılarına göre daha avantajlıdır. Bu işlem ile UV ışığı doğrudan basılacak malzemeye çarpar. 

Bu süreçte çözücülerin kullanılması, havaya hiçbir çözücünün salınmamasını ve dolayısıyla çevre ve doğa üzerinde olumsuz bir etkinin olmamasını sağlar. UV baskının bir diğer avantajı da plastik, cam, metal gibi gözeneksiz malzemeler üzerine baskı yapılabilmesidir.

Materyal herhangi bir özel hazırlık gerektirmez ve doğrudan basılabilir. Diğer baskı süreçlerine göre daha basit ve hızlı bir baskı işlemidir. Bu da UV baskıyı çevre ve doğa açısından daha avantajlı bir baskı yöntemi haline getiriyor ve gözeneksiz malzemelere baskı yapma imkânı sunuyor.

Bu nedenle UV baskı işlemini basılacak malzemenin özelliklerine göre seçebilirsiniz.

UV Baskı Makinesi Nedir?

UV Baskı Nedir, ultraviyole ışıkla baskı yapan bir cihazdır. Bu makine, basılacak malzemeyi bir UV ışığına maruz bırakır.

UV baskı makinesi diğer baskı yöntemlerine göre daha hızlı ve kaliteli sonuçlar vermektedir. UV baskı makinesi farklı ebat ve modellerde yapılabilmektedir. Basılacak malzemenin boyutuna göre bu makine seçilebilir.

Örneğin, geniş formatlı baskı için daha büyük UV yazıcılar kullanılabilir. UV yazıcı Solvent gerektirmez, bu nedenle ekolojik ve çevre dostudur.

Plastik, cam, metal gibi gözeneksiz malzemeler üzerine de baskı imkânı sunmaktadır. Malzeme özelliklerine göre UV baskı makinaları tercih edilebilir. UV baskı işlemi son yıllarda baskı sektörünün vazgeçilmezi haline geldi.

Fotoğraf kalitesine en yakın olanıdır ve istenilen renklerin ürüne en iyi şekilde aktarılmasını sağlar.

Hangi Yüzeylere UV baskı Yapılabilir?
 • Ahşap yüzeyler
 • Seramik yüzeyle
 • Taş yüzeyler
 • Cam yüzeyler
 • Pleksi yüzeyler
 • Etiket yüzeylerin
 • Telefon ve tablet benzeri elektronik eşya yüzeyleri

UV Baskı Fiyatları Kaliteli Baskı Uzun Ömürlü Olur

UV baskı neredeyse 15 yıldır hayatımızın bir parçası olmasına rağmen son zamanlarda oldukça popüler hale geldi. Bunun nedeni UV baskının düşük fiyatlara yapılabilmesidir.

UV baskı fiyatları birçok faktörden etkilenir. Bu faktörlerin bir sonucu olarak baskı fiyatları artmaktadır. Ancak, kaliteli baskı kalıcı olacak ve uzun vadede daha uygun maliyetli olacaktır.

Bu faktorleri şöyle sıralayabiliriz: Dijital baskıda en yaygın teknoloji UV baskı teknolojisidir. Eşsiz bir dekoratif baskı tekniğidir. Genellikle cam yüzeylere uygulanır. Cam yüzeylerin bir kısmına veya tamamına uygulanabilen bu baskı türü, yüksek ısılı UV baskı makinesinde mürekkeple birlikte kürlenir.

 •  Malzeme türü
 • Malzeme ebadı
 •  Malzeme metrajı
 •  Baskı yapılacak ürün adedi
 • MDF Üzerine UV Baskı Fiyatları

MDF, son yıllarda birçok alanda kendine yer bulan bir malzemedir. Ağırlıklı olarak ev ve ofis ortamlarında masa olarak kullanılmaktadır. MDF malzeme uzun süre su ve neme maruz kalmazsa sorunsuz bir şekilde kullanılabilir.

İşletmelerin tercih ettiği UV baskı uygulamalarında tüm renkler tek seferde basıldığı için hızlı bir şekilde kullanılabilmektedir. Kurutma işlevi vardır. Fiyat açısından UV ahşap baskilar daha ucuz olduğu için en çok tercih edilenidir.

UV baskıda No1 Reklam metrekare başına en uygun UV baskı fiyatı ile üretim yapmaktadır. UV baskı fiyatları hakkında net bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

MDF üzerine UV baskı istenilen adette yapılır. MDF UV baskı, dijital baskı işlemi kullanılarak yapılır. MDF, işlenmesi kolay ve ekonomik bir ahşap üründür.

MDF üzerine UV baskı fiyatları yapılacak MDF ebadına göre değişmekte olup, en sık kullanılan ölçüler 5cm x 5cm, 10cm x 15cm, 20x20cm, 20cm x 30cm şeklindedir. Ahşap masalara alternatif olarak sunulmaktadır. Model ucuzdur ve özel olarak yapılabilir. UV MDF baskılar her türlü dekorasyonda kullanılabilir.

UV Baskı Nedir Gebze ve Civar İlçeler

UV dijital baskı Gebze ve çevre ilçelerde hem ev dekorasyonu hem de iş yeri için uygun fiyatlı bir hizmettir. Tabela ve çeşitli ihtiyaçlar için geleneksel baskı yöntemlerinden daha dayanıklı ve kullanışlı olan UV baskı, son zamanlarda popülaritesi ile dikkat çekiyor.

Dijital UV baskının avantajları:  Birçok farklı malzeme üzerine baskı imkânı sunar.

Çevre ve doğa için çok iyi bir baskı yöntemidir. Havaya hiçbir çözücü salınmaz, bu da temiz bir çevre sağlar. Gözenekli olmamakla birlikte, cam ve metale plastik basınçlı kaplar uygulanabilir. Makine boyutları dikkate alındığında günümüzde UV baskı tüm malzemelere uygulanabilmektedir.

Geleneksel yazdırma yöntemlerinden daha hızlıdır. Teslimat süresi açısından daha hızlı uygulanır.   Neredeyse anında kuruma sağlar. Ek işlem gerektirmez.

Düşük maliyet, seçim yaparken en önemli faktörlerden biridir. Geleneksel mürekkepler geç kuruduğundan, Hemen kuruduğu için bu maliyetler ortadan kalkar. Vernikleme gerektirmeyen UV baskı, bu yüksek teknoloji baskı sistemi ile para tasarrufu sağlar ve maksimum memnuniyet sağlar.

Cam UV Baskı Nedir?

UV Baskı Nedir? UV cam baskı genellikle dekorasyon sektöründe dekoratif amaçlı kullanılan bir üründür. Bu baskı türü UV baskı olarak tamamen veya kısmen doğrudan cam üzerine gerçekleşir. Cam üzerine UV baskı, mükemmel baskı kalitesi sunar ve sınırsız görsel olanakları ile her zevke hitap edebilir. Laminasyona uygun olup temperli cam üzerine baskı yapılmaktadır. 250 x 300 cm ebadına ve 5 cm yüksekliğe kadar çıktı alınabilir.

sosyal medya hesaplarımıza erişim için…

Cam baskı aplikler, beyaz baskıların yanı sıra en ince ayrıntısına kadar bölgesel baskılar olarak cama uygulanabilir. Cam üzerine baskının dezavantajı, cam yüzeyinde mürekkebi emecek gözeneklerin olmaması ve cam yüzeyinin parlak olmasıdır.

Cama iyi yapışmayan UV mürekkepler, cam yüzeyleri kolayca soyabilir. Ancak cam yüzeylere uygulanan özel solüsyon ve baskı sonrası uygulanan özel solüsyonlar ile bu durumu ortadan kaldırmaktayız.

UV Baskı Nedir
UV Baskı Nedir Çok yüksek kalitede dayanıklı görüntüler elde edilir. 200 santigrat dereceye varan sıcaklıklarda kuruyan boyalarla. 250 x 300 cm ebadına kadar cam üzerine baskı 5 cm kalınlığa kadar tüm camlara yapılabilmektedir. Cam üzerine UV baskı, dijital baskı ile karşılaştırılabilir.
03.01.2023
118
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Caner Kurutaş
Caner Kurutaş
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?