Işıklı Tabela

Işıklı Tabela

Işıklı tabela kullanımı hayatın birçok alanında yerini almış durumdadır. Işıklı tabelaların kullanım amaçları arasında genellikle insanları bilgilendirmek yer alır. Reklam amaçlı kullanılan ışıklı tabelalarda ise tüketiciye konu hakkında bilgi vermek bulunur.

Işıklı Tabela Nedir?

Tabelalar insanların bilgilenmesi adına büyük harfler ve logolar kullanılarak hazırlanmış mini panolardır. Işıklı tabelalar bu panoların aydınlatma sistemi kullanılarak hazırlanmış halidir. Elektrikli ışıklı tabelalar bulunabileceği gibi, ışık sistemi pil ile çalışan tabelalarda mevcuttur. Bu bağlamda kullanıcının kendi tercihine göre seçim yapma şansı bulunur.

Tabelaları ışıklı olarak kullanabilmek için herhangi bir koşul ya da şartın yerine getirilmesi gerekmez. Dileyen herkes ışıklı tabela kullanabilir. Fakat kullanım amacı doğrultusunda olması ve gerekli olması halinde kullanılması gerekir. Boş bir alana konulacak olan ışıklı tabelaların kendi amaçları doğrultusunda bilgi vermesi gerekir.

Işıklı tabelaların fiyatları ışıksız tabelalara göre farklılık arz eder. Bu durumun temel sebebi kullanılan aydınlatma sistemi ve malzemelerdir.


Foto Galeri ferforje tabela çeşitleri

Neden Işıklı Tabela Tercih Edilir?

Işıklı tabelalar özellikle reklam yapmak ya da ürün tanıtımı amacıyla kullanılması bakımından oldukça avantajlıdır. Mevcut avantajları şu şekilde sıralamak mümkündür;

Telefon İletişim
  • İnsanların dikkatini kolay çeker
  • Özellikle karanlık zamanlarda, aydınlık bir görüntü vererek görselin algılanmasını sağlar
  • Kullanılan renkler markanın reklamı olabilir

Hayatın birçok alanında, örneğin market zincirlerinde kullanılan isim tabelalarında ışık kullanıldığı görülür. Bu durum belli bir zaman sonra mevcut renklerin marka simgesi halini almasına da neden olur. Tabelaların ışıklı olması bir anlamda markaların bilinirliğinin de artmasına neden olur. Ne kadar fazla ışıklı tabela kullanılırsa o kadar fazla kişiye marka tanıtılmış olacaktır. Bu bağlamda özellikle otoban kenarlarında bir markanın birden fazla ışıklı tabelasını görmek mümkündür.

Işıklı tabelalar kurulumları bakımından yağmura, neme ve kar yağışına dayanıklı olarak üretilirler. Aydınlatma sistemi tabelanın iç bölgesine yerleştirilir. Bazen içerisinde aydınlatma sistemi kurulmadan aydınlık veren tabelaları da görmek olasıdır. Bu tarz tabelaların genel mantığı yansıtıcı özelliği olan malzeme ile yazılmış olmalarıdır.

Işıklı Tabelaların Kullanım Alanları Nelerdir?

Işıklı tabelalar, özellikle uzun yollarda seyahat esnasında olan araç sakinlerinin ihtiyaçlarını karşılamaları için belirlenen bölgelere gidebilmeleri için kullanılır.

Aynı zamanda mağazalarda, marketlerde, hastanelerde mevcut markanın ya da ismin kullanılması ve kişilerin bilgilenmesi adına tercih edilir.

Sosyal medya hesaplarımıza erişmek için

Dikkat çekici olması ve gece saatlerinde bile görünebilir olması bakımından eczane tabelalarında, klinik tabelalarında ya da diğer sağlık alanında hizmet veren kurumların tabelalarında ışıklandırma sistemi kullanılır. İhtiyaç anında görünebilir olabilmesi adına ışıklı tabela kullanımı oldukça elzemdir.

Işıklı Tabela
Işıklı tabelaların elektriği kullanıyor olması ya da pil kullanıyor olmasına bağlı olarak da fiyat farkları gözlenebilir. Bu bağlamda kullanıcının kendi ihtiyacını karşılayacak en doğru seçimi yapabilmesi önemlidir.

Ev ya da ofis ortamları içerisinde de ilgili birimi ya da yeri belirtmek amacıyla ışıklı tabela kullanılabilir.

27.04.2023
11
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Caner Kurutaş
Caner Kurutaş
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?