Araç Üzeri Kaplama

Araç Üzeri Kaplama
Araç Üzeri Kaplama

Araç üzeri kaplama, arabanın yüzeyine uygulanan koruyucu bir kaplamadır. Bu kaplama, aracınızın boyasını koruyarak aracınızın daha uzun süre yeni gibi görünmesini sağlar. Ayrıca, araç kaplaması toz ve diğer parçacıkların birikebileceği alanları doldurarak boyanın çizilme riskini azalttığı için aracınızın temizlenmesini kolaylaştırır. Ayrıca araba Üzeri Kaplama, aracın bir dal tarafından çizilmesi veya uzak çağlı taş sıçramalarında fiziksel hasarlara karşı da koruma sağlar. Araç kaplamaları, aracın estetiğini korurken boyayı da korur.

Araç Üzerindeki Kaplama Nasıl Sökülür ? Araç üzerindeki kaplama sökme işlemi, Bir araçta kaplama sökme işlemi kaplamanın cinsine göre değişiklik gösterebilmektedir. Ancak genel olarak, kaplama bir araçtan çıkarılmadan önce tamamen kurumaya bırakılmalıdır. Kaplama daha sonra kaplanmış yüzeye bir bağlayıcı solvent uygulanarak yüzeyden ayrılır. Bu işlem için No1Reklam çözüm ortağınız olabilir.

Bu işlem esnasında kaplamanın parçalara ayrılması da mümkündür. (Uygun olmayan araç folyosunu sökmez zor bir işlemdir )Kaplamanın sökülmesi işleminin doğru bir şekilde yapılması, aracın yüzeyine zarar vermemesi açısından önemlidir. Bu nedenle, kaplamanın sökülmesi işlemini profesyonel ekibimize yaptırmanız tavsiye edilir.

Araç Kaplama Ucuz mu? Araç kaplama ucuzluğu, kaplamanın türüne, uygulanacak kaplamanın metrekaresine ve uygulanacak kaplamanın markasına göre değişebilir. En iyi çözüm firmamız ile iletişime geçmeniz ve müşteri temsilcimizden destek talep etmenizdir.

İletişim

Araç Kaplaması Nedir?

Araç kaplaması, araçların dış yüzeyine uygulanan bir tür folyo kaplama tekniğidir. Bu teknik sayesinde, araçların renk görünümü değiştirilebilir ve araçların ufak çaplı taş, ağaç dalı gibi etkenlerden korunması sağlanabilir.

Araç kaplaması, araç üzerine vinil ( tır ve kamyon gibi araçlarda mevcuttur ) ve cast folyo malzemeler kullanılarak yapılır. Araç kaplaması, araçların değerinin korunması ve araçların görünümünün iyileştirilmesi amacıyla kullanılır.

Ayrıca, araç kaplaması sayesinde araçların rengi değiştirilebilir ve araçların ömürlerinin uzatılması sağlanabilir.

Araç Üzeri Kaplamanın Özellikleri

Araç üzeri kaplamanın özellikleri, kaplamanın hangi amaçla kullanıldığına göre değişebilir. Bu sebeple firmamızdan detaylı bir analiz için aramanız ve destek talep etmeniz gerekmektedir.

Ancak genel olarak, araç üzeri kaplamaların bazı ortak özellikleri şunlardır:

Araç folyosu Koruyucudur: Bir araca kaplama yapıldığında gövdenin dış yüzeyini koruyarak çizilme, leke ve darbelere karşı koruma sağlar. ( her folyo da aynı şey söz konusu değildir. özellikle kaput bölgesi için ayrıca bir folyo uygulama yapılır.

Araç üzeri folyo Yalıtım: Bazı kaplamalar bir araca uygulandığında aracın içinde üretilen ısı miktarını azaltarak aracın içinin serin kalmasına yardımcı olabilir.

Araç folyosu Su Tutmaz: Bazı kaplamalar kaliteli değildir ve garanti verilmez. Aracın üzerinde su oluşmasını ve aracın içine su girmesini engelleyen folyolarda vardır.

Araç folyosu Yüksek Mukavemet: Bir araca bir kaplama uygulandığında, yüksek mukavemete sahip olmalı ve araçta meydana gelebilecek aşınma ve yıpranmaya karşı koyabilmelidir.

Araç folyosu Dayanıklı: Bir araca kaplama yapıldığında dayanıklı olmalı ve araçta meydana gelebilecek değişikliklere karşı koyabilmelidir.

Araç folyosu Kolay temizlenebilir: Araç üzerine folyo uygulandığında kolay temizlenebilir olmalı ve araçta oluşabilecek lekelerin temizliği kolay olmalıdır.

Not: aracın plastik taraflı folyo kaplanmaz. İlla folyo kaplatmak istiyorsanız üzeri boyanır ( firmamız boyamaz ) ve böylelikle üzer folyo tutar.

Araç üzeri kaplamanın nasıl yapılır

Araç üzeri kaplamanın nasıl yapılacağı, kaplamanın hangi türü olduğuna göre değişebilir. Ancak genel olarak, araç üzeri kaplamanın yapılışı şu şekildedir:

Öncelikle, kaplamanın uygulanacağı araç temizlenir ve toz ve lekelerden arındırılır.

Daha sonra folyo kaplanacak alanlar temiz ve kuru olmalıdır .

firmamız teslim edilen aracın acil işi olmamalı çünkü folyo kaplama 5 dk. iş değildir.

Kaplamanın kuru olması için kaplama malzemesi belli bir süre yerleştirilir ve ardından kaplama makinesi tarafından taranır ve kaplanacak alan çıkması gereken araba parçaları deneyimli ekiplerimiz tarafından sökülür.

folyo kaplama ekip tarafından yapılır bu 4 kişilik bir ekiptir. ( folyo bir bütündür ve araç üzerine folyo bütün olarak cast folyo cinsinden ürün kaplanır.

oracal marka folyo tam cast olmalı aksi taktirde araç girinti ve çıkıntılarından zamanla folyo atar.

Araç Üzeri Kaplama ne kadar sürer

Bir aracın kaplama süresi, kaplamanın cinsine ve uygulandığı alana göre değişebilmektedir. Ancak genel olarak araç folyo kaplaması bir gün sürebilir. ( Bu durum arabanın cinsine ve kaplanacak alana göre değişir )

Kaplama tipine bağlı olarak, kaplamayı yapma işlemi daha hızlı veya daha yavaş olabilir. Örneğin, bir taksi ile otobüsün kaplanması bir olur mu? veya bir arabanını sadece tavanına koruyucu folyo ( güneş yanıklarından ) kaplamak ile arabanın tamamını kaplamak aynı zaman almaz…

Ayrıca kaplamanın boyutu da kaplamanın kullanım ömrünü etkiler. Örneğin bir aracın sadece ön tamponunun kaplanması tüm aracın kaplanmasından daha hızlı yapılabilir.

Kaplama süresi ile ilgili olarak kaplanan bölgenin cinsi ve boyutu, kaplamanın cinsi ve kaplama işlemini yapan kişinin tecrübesi gibi faktörler de göz önünde bulundurulmalıdır.

Araç Üzeri Kaplama Faydaları

Araç üzeri kaplama, bir aracın gövdesine uygulanan kaplama malzemesiyle yapılan bir işlemdir. Bu kaplama malzemesi, araç gövdesine uygulandıktan sonra ısıtılır ve basınç uygulanarak araç gövdesine yapıştırılır. Bu işlemin amacı, araç gövdesinin dış görünümünü değiştirme ve araç gövdesini koruma amacıyla yapılır.

Araç üzeri kaplamanın birçok faydası vardır:

Güzel ve zarif bir görünüm: Tasarlanan folyo gövdeye yapıştırılarak arabanın görünümünü değiştirir. Bu şekilde, araç daha iyi ve daha yeni görünebilir.

aracın folyo Koruma: Araç boyası çizilmelere müsaittir. folyo kaplama araç gövdesine uygulandıktan sonra araç gövdesini korur. Bu kaplama malzemesi, araba gövdesini ona zarar verebilecek çeşitli unsurlardan korur. Örneğin araç gövdesinin çarpma, çizilme, çatlama vb. zarar görmesini önleyebilir.

Sık bakım gerektirmez: Araç folyo kaplandıktan sonra kaporta bakım gerektirmez. Bu sayede araç sahibi kişinin kaportaya düzenli olarak bakım yapmasına gerek kalmaz.

sök ve uygula işlemi : Araç kaplamaları gövdeye uygulandıktan sonra değiştirilebilir. Bu sayede araç sahipleri gövde rengini değiştirebiliyor ya da farklı folyo renkleri ile malzemelerini değiştirebiliyor.

Düşük maliyet: Araç giydirme, komple kaporta yenilemesinden daha az maliyetli bir işlemdir.

boya keyfi yapıldığından sanki bir kaza var mış gibi arabanızı satarken hep önünüzde bir engel oluşturur. Folyo uygulama yaptınız ve folyo söktünüz arabayı satarken güneş yanıklarından koruduğunuz bir arabanız olur.

Soru Cevap
Araç Üzeri Kaplama İçin Kullanılabilecek Malzemeler

Araç folyo işlemi, aracın görünümünü değiştirmeyi ve daha dayanıklı hale getirmeyi amaçlar. Vinil kamyon ve tırlarda genellikle bu işlem için kullanılır. Vinil kaplamalar araca yapıştırılarak uygulanır ve araçta oluşan çizik, su toplama ve diğer hasarların kapatılmasına yardımcı olur. Ayrıca araç kaplamalarında karbon fiber kaplamalar da kullanılabilmektedir. Bu malzeme hafif ve dayanıklıdır ve araca takılabilir.
Ek olarak, araç giydirme için oracal cast folyo kaplamalar kullanılabilir. Bu malzeme araca yapıştırılarak uygulanır ve araç üzerindeki çizikleri ve hava kabarcıklarını kapatmaya yardımcı olur. oracal cast folyo kaplama, aracınızdaki çizikleri ve hava kabarcıklarını önlemeye ve aracınızdaki hasarı gizlemeye yardımcı olabilir.
Sonuç olarak, vinil kaplama, karbon fiber kaplama ve oracal cast folyo kaplama gibi araç kaplamaları için birçok malzeme mevcuttur.

Araç kaplama malzemeleri nereden alınır?

Her şirket doğru ekibe sahip değildir. Araç folyo kaplama çok hassas bir süreçtir. Birçok araç modeli olduğu için araç modelinize en uygun malzemelerde kaplama işlemini gerçekleştirmelisiniz. Her astar malzemesinin kendine has özellikleri vardır. Ancak aracınızdan en iyi verimi alabilmeniz için kaliteli, garantili araç folyoları tercih etmeniz önemlidir.
Araç folyosu, araç modellerinin iç ve dış parçalarının profesyonel olarak firmamız tarafında kaplanmasıdır. Kaplama malzemeleri bugün geçmiş yıllara göre daha ucuzdur ve ek bir ücretsiz fiyat listesinden satışa sunulmaktadır. Kolay uygulanabilen araç folyoları ile aracınızda maksimum estetik ve şıklığı yakalayabilirsiniz. Kaplama için gerekli malzemeler Kaplama işleminde temel malzeme olarak sacı seçebilirsiniz.

Araç kaplama malzemeleri nelerdir.

Temizlik solüsyonu, maket bıçağı, sağlıklı eldivenler, kesme bandı, bant, silici ve ısı tabancası gibi birçok farklı kaplama malzemesi kullanabilirsiniz. Tam araç kaplama, aracınız için tüm dış etkilerden maksimum koruma sağlar. Temizleme solüsyonu Yüzeyinizdeki tozu ve kiri pratik bir şekilde temizleyebilirsiniz. Temizleme solüsyonu kullanmazsanız alüminyum malzeme aracınıza tam olarak yapışmayabilir.
Bu süreçte endüstriyel temizlik çözümlerini güvenle tercih edebilirsiniz. Maket Bıçağı Dikkat edilmesi gereken en temel kriter bıçağın kalitesidir. Kalitesiz bir maket bıçağı ile istenilen sonucu almak oldukça zordur. Özellikle alüminyum malzemenin mükemmel kesimi için profesyonel bir maket bıçağı seçebilirsiniz.

Maket bıçağını araca nasıl zararlar verir?

Maket bıçağını yanlış kullanırsanız aracınıza zarar verebilirsiniz. Eldiven Kalitesiz eldivenler seçmek, folyo keserken maksimum başarı elde etmenizi engelleyebilir. Eskiden ağırlıklı olarak Avrupa ülkelerinde tercih edilen eldivenler artık ülkemizde de araç kaplanırken çokça tercih ediliyor. Maskeleme bandı, göze hoş görünmeyen kısımları kesmek ve kamufle etmek için sıklıkla tercih edilir.
Kesme bandı Araç kaplamaları için parça listesinde bulunan kesme bandının kaliteli ve orijinal olması önemlidir. Kalitesiz birçok firma orijinal değil kesim amaçlı bant satabilmektedir. Kesme bandı, araç kaplaması için gerekli bir malzeme değildir. Bu kaplama malzemesini seçebilirsiniz.

Ragle nedir folyo kaplarken neden önemli

Ragle Satış sonrası silecek malzemesinin bıçak malzemesine zarar verebileceği unutulmamalıdır. Araç kaplama malzemelerinden biri olan silecek lastiği malzemesinin en temel ürünüdür. Bu açıdan araç giydirme filmi için malzeme seçimi yaparken sileceğin filme zarar verip vermeyeceğine dikkat etmelisiniz.

folyo kaplarken ısı tabancasının önemi nedir

Isı tabancası bu bağlamda esneklik sağlayan önemli bir kaplama malzemesidir. Aracı sadece ısıtma malzemesi ve silecek lastikleri ile kaplayan zorlu uygulamalar vardır. Ancak araç kaplamanızı tamamlamak için başka film malzemeleri de kullanabilirsiniz. Folyo Dikkat edilmesi gereken en önemli detay ürünün orijinal olmasıdır.
Panel malzemesinin aracınızın rengiyle uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Kullanılmış slaytlar yerine yeni slaytların seçilmesi de önerilir.
Araç kaplama için malzeme seçerken, tüm malzemelerin en yüksek kalitede olduğundan emin olmalısınız. Araç giydirmenin orijinal olması ve bütçenize uygun bir fiyat listesi ile sunulması da önemlidir.

Foto Galeri
İletişim

Araç Üzeri Kaplama Nasıl Yapılır

Araç kaplamaları, bir aracın görünümünü değiştirmek için kullanılan bir yöntemdir. Bu işlem aracın dışına özel bir kaplama malzemesi uygulanarak yapılır. Araç görünümü, aracın rengini değiştirebilir veya araca daha profesyonel bir görünüm kazandırabilir.

Aracınızın üzerine kaplama yaptırmadan önce, aracınızın yüzeyini temizlemeniz ve uygun şekilde hazırlamanız çok önemlidir. Bu, araç yüzeyindeki çizikleri ve kalıntıları gidermek için kullanılan özel bir temizleyici ile yapılır. Daha sonra kaplama malzemesi aracın yüzeyine uygulanır. Bu işlem No1reklam ile çalıştığınızda firmamız tarafından aracınıza uygulanacaktır.

folyo kaplama işlemi tamamlandıktan sonra araç zeminine uygulana folyo belli bir zaman araba yıkanmamalıdır.

Araç folyo kaplama işlemi, araç sahipleri için faydalı bir seçenek olabilir ancak işlem biraz maliyetli olabilir. Çünkü kaliteli ürünler kullanılır.

Folyo kaplama işlemi kapı eşikleri, kapı altları, bagaj kapağı ve motor kaputu gibi aracın tüm alanları özenle kapatılır. Folyo uzmanları, folyonun araca doğru ve kusursuz bir şekilde yapışmasını sağlar. Araç istediğiniz renk ve desende alüminyum kaplama ile kaplanır. Alüminyum kaplama tamamlandıktan sonra aracın tüm parçaları tekrar monte edilir. Bu sürecin sonunda araç, eski görünümünden tamamen farklıdır.

Folyo ile pratik olarak kaplama yapabilirsiniz. Film malzemesinin orijinal olması ve aracınızın rengine uygun renkte olması önemlidir. Folyo kaplama işlemi belirli teknikler çerçevesinde gerçekleştirilmelidir. Aracı düzgün bir şekilde folyo kaplamadan önce aracın içinin ve dışının temizlenmesi gerekir.

Yapıştırılacak parçalar kesinlikle kir ve tozdan arındırılmış olmalıdır. Temizlik sürecinde dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri de orijinal ve kaliteli bir temizlik solüsyonu seçmektir. Araç giydirme sürecinde kusursuz planlama uygulamanızı gerçekleştirmelisiniz. Muhtemelen hatalı bir araç folyosu kaplaması fark ederseniz, folyo malzemesinin orijinal kalitede olmadığını görebilirsiniz.

Yüksek kaliteli film malzemelerinde, hava kabarcıklarını nötralize etmek için özel kabarcık boşlukları bulunur. Son adım, fazla folyo malzemeyi kaliteli bir bıçakla kesmektir. Daha fazla kesim yaparsanız kazara aracınızın gövdesine zarar verebilirsiniz.

Araç üzeri kaplama için araç nasıl hazırlanmalıdır

Araç ÜZERİ FOLYO kaplama işlemini gerçekleştirmeden önce araç yüzeyinin uygun şekilde hazırlanması çok önemlidir. Bu işlem, uygulanacak folyonun doğru şekilde uygulanmasını ve daha uzun süre dayanmasını sağlar.

Araç yüzeyinin hazırlanması için öncelikle araç yüzeyinin temizlenmesi gerekmektedir. Bu, aracın yüzeyindeki kiri, çizikleri ve kalıntıları gideren özel bir temizleyici ile yapılır.

Son olarak araç yüzey kaplama malzemeleri uygulanmadan önce araç yüzeyinin düzgün bir şekilde ekibimiz tarafından son kontrolleri yapılır.. Bu işlem araç yüzeyinin kaplama malzemesini düzgün bir şekilde almasını ve kaplamanın daha uzun ömürlü olmasını sağlar.

Araç folyo kaplama , araç sahibi biri için faydalı bir seçenek olabilir ancak işlem biraz maliyetli olabilir. Bu nedenle otomotiv tam cast folyo yaptırmak isteyen kişiler bu süreçten geçecekleri firmaları ve folyo malzemelerini araştırmalı ve karşılaştırmalıdır.

Not: folyo ucuza yaptırırsınız 4 ay sonra folyo atar ve bir de folyoyu söktürmek için uğraşırsınız.

Aracınızın dış görünümü aracı sahipleri açısından çok önemlidir. Araç folyo kaplama , orijinal boyaya zarar vermeden özel işlemlerle araç gövdesinin alüminyum folyo ile kaplanmasıdır.

Araç Üzeri Kaplama Cast Folyo

cast folyo kaplama işi aracının görünümünü daha estetik hale getirmek isteyen herkes tarafından tercih edilmektedir. Araç kaplama çeşitleri seramik ve alüminyum folyo olarak ikiye ayrılmaktadır. Araç giydirme ile aracın kaportası, araç sahibinin istediği renk veya desende alüminyum folyo ile kaplanır.

Araba boyama işlemi, mat, parlak, metalik veya gümüş. PVC ve poliüretan olmak üzere iki şekilde uygulanmaktadır. Araç folyosu, aracınızın gövde yüzeyi görevini görür. Kaplamalı araçlarda kaplama işlemi yaklaşık 1,5 gün sürmektedir. Tüm gövde kapatılabileceği gibi sadece üst kısımda güneş yanığı gibi hasarlarda araç tavan örtüsü de uygulanabilmektedir.

Seramik kaplama uygulanmadan önce uygulama yapılacak araç iyice temizlenir ve kuruduktan sonra boyalı yüzeye yapışan tüm kirler temizlenir. Araç yüzeyindeki irili ufaklı çizikler çizik giderici ile düzeltilir. cila makinesi denir. Bu işlemden sonra hareli görünebilir. Araç folyo kaplaması ustalık ve ince işçilik ister.

Araç kaplama işleminizin uzman ve işinin ehli kişiler tarafından yapılmasını sağlamanız gerekmektedir.

Araç folyo kaplamadan önce hangi malzemelerin çıkarılması gerektiği konusunda işi yapan kişiyle tam bir anlaşmaya varmak çok önemlidir. Araç giydirme ile ilgili en iyi şey, aracınızın orijinal renginin korunmasına yardımcı olmasıdır. Zamanla mat renk eski parlaklığına kavuşur. Aracınızın çizilmelere ve küçük darbelere karşı daha dayanıklı olmasını garanti eder. Araç boyamada kullanılan çok çeşitli kaplama malzemeleri bulunmaktadır.

Araç Kaplamanın Sağlayacağı Yararlar

Araç Kaplama, bugün piyasadaki en uygun maliyetli, en uzun ömürlü reklam biçimidir. firmanızın logosunu, sloganınızı sürekli hareket halinde olduğunu düşünün…

Bir araba kaplaması, filonuzdaki araçların logonuz veya bir görsel ile birleştirilen sloganınız ile kaplanabilir. bir arabadaki diğer herhangi bir çıkartma gibi, basitçe uygulayabiliriz. Araç yıkanırken çıkarılmasına gerek yoktur ve çoğu zaman solmadan, soyulmadan yıllarca dayanır.

Bir araba kaplaması vinilden de yapılabilir. kamyon ve tır gibi büyük araçların yan taraflarında viniller vardır. ve sarılan nesneye yapışması için yapışkan desteği vardır. Bu vinil daha sonra logo, çıkartma ile basılır.

Araç Kaplaması Araba Boyamı Çizilmelere Karşı Nasıl Korur? Araç kaplaması aracın boya yüzeyini korur ve bu sayede aracınızın daha uzun süre parlak ve yeni görünmesini sağlar. Ayrıca, araç kaplamasının kir ve diğer parçacıkları sıkışabileceği alanları doldurarak boyanın çizilme riskini azaltması nedeniyle aracınızın temizliği de daha kolay hale gelir.

Piyasada Bulunan Farklı Araç Kaplama Türleri Nelerdir?

araç üzerine folyo uygulama kaportanın tamamen folyo ile kaplanması işlemidir. Eskiden özellikle ticari araçlarda araç giydirme tercih edilirdi.

Günümüzde birçok araç sahibi, tasarım ve estetik açıdan araçlarını yeniden boyatmak yerine folyo giydirme hizmetini tercih etmektedir. Araç giydirmeler, günlük hayatta kullandığımız yapışkanlı bantlara benzer ve hemen hemen aynı işleve sahiptir.

Üretici firma tarafından üretilen ürünlerin özellikleri birbirinden farklı olduğu için kaplama malzemelerinin kalitesi farklılık gösterebilmektedir.

Araç giydirme işlemi sırasında araçta olmanız önemlidir. Ayrıca hata yapmamak için çıkarılan parçalara da dikkat edin. aracınızda işlem Seçilen araç kaplama rengi, tüm kaplama türleri için geçerli olmayabilir.

mat, parlak, metalik, bukalemun, desenli, krom, kadife ve 5D bazlı ürünler kullanılmaktadır. Hızlı folyolar yani hava kanallı folyolar sınıfının en iyi araç kaplama folyolarıdır. Kaplanacak parçalar 10 – 15 cm mesafeden ölçülüp kesilmelidir .

Araç Üzeri Kaplama
Isı tabancasını uygulamadan önce bez veya sünger ile yüzey son kez düzeltilmelidir. Kullanım talimatlarına göre hareket etmek mantıklıdır. folyo için seçtiğiniz malzeme.
02.01.2023
112
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Caner Kurutaş
Caner Kurutaş
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?